" /> 1 Saatte 300 Hastaya 1 Doktor – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
1 Saatte 300 Hastaya 1 Doktor

1 Saatte 300 Hastaya 1 Doktor

İstanbul (CUHA)- İstanbul Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi Acil Polikliniği’ne her gün 1 saat içerisinde yaklaşık 300’ün üzerinde hasta geliyor. Acilde 1 doktorun görev yapmasından dolayı sıra bekleyen hastalar tepkilerini dile getirdi.

ESENYURT NECMİ KADIOĞLU DEVLET HASTANESİ

Türkiye’nin yüz akı olan İstanbul’da bulunan Devlet Hastaneleri’nde vatandaşların özellikle Acil Polikliniğinde yaşadığı sorunlar bitmek bilmiyor. Bu hastanelerin başında İstanbul Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi geliyor.

SAĞLIKTA ESKİYE DÖNÜŞ MÜ BAŞLADI?

Mesai saati sonrası fenalaşarak, acile giden hastaları bir rahatsızlıkta hastanede bekliyor. Acilde bir doktorun görev yapmasından kaynaklı hasta yoğunluğu artış gösterince, muayene için sıra bekleyen hastalar tepkilerini dile getirerek, “Sağlıkta nereye gidiyoruz. Eski yıllarda olduğu gibi hastalar saatlerce doktor muayenesi bekliyor. Burası İstanbul. Türkiye’nin her alanda en çağdaş ve modern şehri. İstanbul’da bunlar yaşanıyorsa kim bilir diğer illerdeki Devlet Hastanelerinde neler oluyor” diye konuştu.

GÜNDE 2 BİN HASTAMI GELİYOR?

Poliklinikte görevli personele acile günde kaç hasta geldiğini sorduğumuzda verilen cevap çok daha vahimdi. Personelin söylediğine göre; “Sağlık Bakanlığı sizin hastanenin sistemlerinde arıza mı var? Günde 2 bin hasta mı geliyor. Sistemde acile gelen hasta sayısı 2 bin olarak görünüyor” diye kendilerinin bakanlık tarafından arandığını söyledi. Personelin söylediği doğru ise, sonuç çok daha korkunç demektir.

Hastanede yaşadıkları sorunları dile getiren hastalar şunları söyledi;

1 HASTA OLARAK GELİP, 2 HASTA OLARAK GİDİYORUZ

“Biz hastaneye eşimizi, çocuğumuzu tedavi olup, şifa bulmak için getiriyoruz. Ancak saatlerce hastanede muayene sırası beklediğimizden, bir hasta getirdiğimizde eve iki hasta ile dönüyoruz. Burada tedavi olmaktan çok, enfeksiyon kapıp eve öyle dönüyoruz. Bu nasıl tedavi yöntemidir doğrusu anlamadık. Bu duruma Sağlık Bakanlığı bir an önce el atmalıdır. Yarın bir gün hastanede yaşanacak olumsuzlukların önüne geçilmelidir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
istanbul haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?