" /> ”10 Ekim Ankara Katliamı Tüm İnsanlığa Karşı İşlenmiş Bir Suçtur” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
”10 Ekim Ankara Katliamı Tüm İnsanlığa Karşı İşlenmiş Bir Suçtur”

”10 Ekim Ankara Katliamı Tüm İnsanlığa Karşı İşlenmiş Bir Suçtur”

(MNT) – Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 10 Ekim Ankara Garı davasının karar duruşması öncesinde bir yazılı açıklama yaptı. Ağbaba’nın açıklaması şöyle:

“10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Gar’ında IŞİD terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırı sonucu ülke tarihimizin en büyük katliamını yaşadık.Ülke’nin dört bir yanında adalet,özgürlük ve demokrasi taleplerini duyurmak için Ankara’ya gelen 101 insanımız gözü dönmüş IŞID terör örgütü tarafından hunharca katledilirken ve yüzlerce insanımız yaralanmış veya sakat kalmıştı. Aradan 3 yıl geçmesine rağmen yüreklerimiz de halen yitirdiğimiz yurttaşlarımızın acısını hissederken, kaybettiklerimize dair yaşadığımız özlem ve hasret asla ve asla dinmemiştir.

10 Ekim katliamı öncesi ve sonrasında da ülkemizi insanlık düşmanı bu örgütün saldırılarına hedef olmuştur. Suruç’ta,Diyarbakırda,İstanbul Atatürk Havalimanın da, İstanbul’da yıl başı gecesinde ve Gaziantep’te bir düğün evine gerçekleşen saldırılarda yüzerlce masum vatandaşımız IŞİD terör örgütü tarafından katledilmiştir. Bunun yanı sıra Suriye’de insanlık dışı bir yöntemle bu cani örgüt tarafından iki askerimiz yakılarak şehit edilmiştir.

Ortadoğu’dan Avrupa’ya kadar bir çok kanlı eylem gerçekleştiren bu örgütün tüm dünya geneline yaydığı dehşet hepimizin malumudur. Sapkınlığın ve barbarlığın 21yy’da ki temsili haline gelmiş bu örgütün işlemiş olduğu tüm katliamlar ve cinayetler yaşadığımız yüzyıl da insanlığa karşı işlenmiş suçların başında gelmektedir. IŞİD tüm dünya genelinde faaliyet gösteren sıradan bir terör örgütünden ziyade Dünya genelinde tüm insanlığa karşı savaş açmış organize bir savaş örgütünden başka bir şey değildir.

IŞİD’IN TERÖR EYLEMLERİ KÜRESEL SOY KIRIMI HEDEFLEMEKTEDİR
Cumhuriyet tarihimizin en kanlı katliamı olan 10 Ekim Ankara Gar saldırısının karar duruşması 31 Temmuz, 1 ve 2 Ağustos tarihleri arasında Ankara Sincan Adalet Saray’ında görülecektir. Katliam’ın hemen ardından çıkan kimi görüntüler ve belgeler katliam’ın aylarca önce organize bir şekilde planlandığını açığa çıkarmıştır. Bunun yanı sıra katliamı gerçekleştiren intihar eylemcilerinin istihbarat ve Emniyet birimlerince arandığı ve haklarında eylem yapabileceklerine dair kanıt olduğu katliam sonrası ülke kamuoyuna yansımıştır.

Katliam sonrası 3 yıl boyunca süren dava süreçlerinde artık sona gelinmiş durumdadır. Başta bu kalleş saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ve yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımız olmak üzere 80 milyon yurttaşımızın gözü kulağı bu karar davasında olacaktır. 10 Ekim katliamı IŞİD terör örgütünün ülkemize ilan ettiği bir savaş olarak görülmelidir. 10 Ekim katliamı öznelinde bu barbar terör örgütünün ülkemize yönelik gerçekleştirdiği ve yüzlerce masum vatandaşımızın hayatına mal olan tüm saldırıların hepsi birer insanlık suçu kapsamında değerlendirilmelidir.

Genç, yaşlı,çocuk demeden tüm sivilleri hedef almaktan çekinmeyen ve bunu sözde cihat adına gerçekleştiren bu sapkın örgütün eylemleri tüm insanlığa karşıdır. IŞİD terör örgütü yeryüzünde adeta insanlığa karşı bir soykırım gerçekleştirmeyi kendisine hedef haline getirmiştir. Bu bakımdan insanlık tarihinin en büyük kara lekelerinden biri olan bu cani örgütün insanlığa ve topluma karşı işlemiş olduğu suçlar yıllar boyunca unutulmayacaktır.

10 Ekim Ankara Gar katliamının karar duruşması öncesinde en büyük beklentimiz, bu gözü dönmüş terör örgütünün ve yargılanmakta olan üyelerinin hukukun evrensel ilkeleri çerçevesinde en ağır cezaları almasıdır. Bu bakımdan tüm kamuoyunu 10 Ekim katliamının karar duruşmasına karşı duyarlı olmaya ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine destek olmaya çağırıyoruz. Yitirdiğimiz tüm masum canlarımızın anısına sahip çıkmaya çağırırken, bu katillerden hukuk önünde hak ettikleri cezaları alması umuduyla tüm halkımız 31 Temmuz günü başlayacak olan 10 Ekim katliamının karar duruşmasına davet ediyoruz. Ve bir kez daha 10 Ekim Katliamı için UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN diyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?