• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
3 Ay İçinde Bütün Yurtta Afet Riski En Yüksek Alanlar Tespit Edilecek

3 Ay İçinde Bütün Yurtta Afet Riski En Yüksek Alanlar Tespit Edilecek

İstanbul (CUHA) – Kentsel dönüşüm kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tüm il valiliklerine gönderilen genelgede, afet riski en yüksek alanların tespit edilerek, 3 ay içerisinde Bakanlık makamına sunulması istendi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, 19 Şubat tarihli Bakanlık genelgesiyle Kentsel Dönüşüm sürecinin ilke ve esasları bütün valiliklere bildirildiği kaydedildi. Buna göre, bütün yurtta il ve ilçe bazında afet riski en yüksek alanların tespit edilerek, “Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi” hazırlanacağı ve 3 ay içerisinde Bakanlık makamına sunulacağı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“İstanbul Valiliği olarak genelgede belirtilen ilke ve esaslar ile 90 günlük sürecin başladığı 20 Şubat tarihli yazımızla Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklar ve ilçe belediyelerine bildirilmiştir. Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizce afet riski en yüksek alanların tespiti ve Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi’nin hazırlanması çalışmalarına hemen başlanacak, kaymakamlıklarımız da bu çalışmaları koordine ederek, destek olacaklar. İlimizde afet riski en yüksek alanların tespiti ve Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi’nin sağlıklı bir şekilde ve zamanında hazırlanmasının Valilik olarak takipçisi olacağız.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?