• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
400 Bin Dolardan Bağış Toplayan ABD’li Çifte Dava Açıyor

400 Bin Dolardan Bağış Toplayan ABD’li Çifte Dava Açıyor

Evsiz bir adam, parayı kendi “kumbara” olarak kullandıklarını iddia ederek ona yardım etmek için 400 bin  dolardan fazla para toplayan ABD’li bir çifte dava açıyor.

Johnny Bobbitt geçtiğimiz yıl arabasını benzin bittiğinde son 20 dolar olan Kate McClure’ye verdiğinde ilan etti.

McClure ve erkek arkadaşı Mark D’Amico, kendisi için 14 bin’den fazla bağışçının katkısı olan bir çevrimiçi fon oluşturmaya başladı.

35 yaşındaki avukatlar, Philadelphia’daki bir New Jersey banliyösü olan Holly Dağı’na gönderilen belgelerde, çiftin, Bay Bobbitt için kurdukları GoFundMe hesabını “aşka türlü karşılayamayacakları bir yaşam tarzını finanse etmek için” kullandığını duyurdu.

Bay Bobbitt 28 yaşındaki McClure ve 39 yaşındaki Bay D’Amico’nun yakın zamanda Las Vegas ve Florida’ya ve yeni bir BMW’ye seyahat için ödeme yaptığını söyledi. Bay D’Amico bir marangoz olarak çalışıyor ve yerel medyaya göre McClure New Jersey Ulaştırma Dairesi’nin resepsiyonistidir. Sivil mahkemenin bir temsilcisi çiftin kayıtta listelenen bir avukatının olmadığını söyledi.

Geçen hafta, McClure , Philadelphia Inquirer’a hayal kırıklığına uğramış ve ihanete uğradığını hissettiğini ve hala Bay Bobbitt’e yardım etmek istediğini söyledi. 10 bin dolarlık orijinal bağış toplama hedefinden büyük ölçüde geçtikten sonra, çift, çevrimiçi destekçilerine paranın, Bay Bobbitt’in iki maddi tröstüne, ayrıca bir avukatın ve tüm parayı yönetmesine yardımcı olacak bir mali müşavire gitmesini söylemişti. Ona kıyafet verdiler, yeni kampçılarını evlerinin dışına park etmelerine izin verdiler, ancak daha sonra gitmesini istedikleri bildirildi.

Bay Bobbitt, çiftin kampçısını sattığını, parasının bir kısmını kumar ettiğini ve herhangi bir mali kayıt vermeyi reddettiğini söylüyor. Çift, bir keresinde sadece 13 günde uyuşturucuya 25 bin dolar uçtuğunu iddia ediyor. Bir ABD Denizcisi olan Bay Bobbitt, şimdi küçük erkek kardeşi ile sokaklarda yaşamaktadır. Gazeteye verdiği bir röportajda, ilaç satın almak için değişim için yalvarıyor, Bay D’Amico ve McClure’dan para almaya çalışmaktan daha iyi olduğunu söyledi.

Bay Bobbitt’in avukatı Jacqueline Promislo, binlerce insanın yardımından yararlanabilmesi için “o evsiz kalamaması” için pro bono aldığını söyledi. Bayan Promislo, müvekkilinin çiftinin bakımında 75 bin dolar harcadığını tahmin ettiğini söyledi. Bay D’Amico ise, yaklaşık 150 bin kalıntı olduğunu söyledi.

Bayan Promislo, ofisinin mahkemeye gitmekten kaçınmayı umduğunu söyledi. “Duyduğum, e-posta gönderdiği veya aradığı her kişi çok üzgündü ve Johnny Bobbitt’in ona verdikleri parayı almasını çok istiyor.” GoFundMe için bir sözcü, “kötüye kullanım iddialarını inceliyor” diyor. Sözcü, “Johnny’nin hak ettiği yardımı almasını ve bağışçıların niyetinin onurlandırılmasını sağlamak için çalışacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?