" /> 8’inci BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
8’inci BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri

8’inci BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri

İstanbul (CUHA)- İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından düzenlenen BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’ne başvurular 21 Mayıs 2018 tarihinde başladı. Sosyal girişimcilik anlayışının yaygınlaşmasını amaçlayan yarışmaya, 18-29 yaş arasındaki tüm genç sosyal girişimciler başvurabilecek.

International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı), Laureate Uluslararası Universiteler Ağı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından hayata geçirilen BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri, topluma pozitif katkı sağlamayı başarmış 10 projeyi ödüllendirecek.  Bugüne kadar Zumbara, Eşya Kütüphanesi, SineMASAL, Askıda Ne Var, Hayat Sende ve Yuvarla.org, SosyalBen gibi toplumsal sorunlara çözümler üretmiş 70 projenin seçildiği yarışma, içinde yaşadıkları topluma pozitif katkı sağlamayı başarmış genç sosyal girişimcilerin liderlik vasıflarını ve sosyal alanlarda liderlik becerilerini geliştirmelerini amaçlıyor.

Bu yıl sekizinci kez düzenlenen yarışma, mevcut bir projenin/organizasyonun kurucusu/kurucu ortağı ya da bir organizasyon adına proje lideri olan gençleri hedefliyor. Sürdürülebilir olması planlanan ödüllerle her yıl daha da büyüyen bir sosyal girişimci ağı için sağlam bir zemin hazırlanması amaçlanıyor. Yarışma sonunda seçilen genç sosyal girişimciler, bilgi ve tecrübelerini birbiriyle paylaşırken, aynı zamanda liderlik vasıflarının geliştirilmesi ve topluma sağladıkları faydanın sürdürülebilmesi için mentorluk desteği alıyor.

Yarışmada finale kalan 10 adaya 2,500 dolar maddi/nakdi destek verilecek.

Yarışmanın son başvuru tarihi: 23 Eylül 2018

Başvuru, mülakat ve ödül süreci:

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’ne başvurular www.bilgiggo.org adresinden yapılabiliyor. Online başvuru formunda talep edilen kişisel bilgiler ve proje ile ilgili detaylar BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Değerlendirme Komitelerinin dikkatine sunulacak ve adaylar mülakattan geçirilecek. 6 Ekim 2018 haftasında açıklanacak 20 yarı finalist için 13-15 Ekim 2018 tarihleri arasında liderlik, dinamik birebir öğrenme, işbirliği ve gençler arasında vizyon paylaşımı eğitimleri düzenlenecek. 16 Ekim 2018’de 10 finalistin açıklanmasının ardından 4-9 Kasım’da finalist eğitimleri gerçekleşecek ve ödüller 8 Kasım 2018’de yapılacak törende sahiplerini bulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?