" /> ABD’de Trump’ın Koltuğu Tartışılıyor – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ABD’de Trump’ın Koltuğu Tartışılıyor

ABD’de Trump’ın Koltuğu Tartışılıyor

(CUHA)- ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter üzerinden dünya ülkelerini hedef alan sözleri, ABD dışından olduğu gibi Amerikan medyasında da Trump’ın kararları sert dillerle eleştirilir oldu.

Trump ise, dün Fox News’e verdiği röportajında görevden almalardan dolayı yanılmış olsaydı “ABD borsasında çok büyük düşüşler yaşanırdı” diyerek, kendini savundu.

Amerikan medyası da, Trump, yapmış olduğu kıyaslamanın yanlış olduğunu, Amerikan Borsasının güçlü olduğuna dair yazılar kaleme aldı.

Trump’un kurumlar vergisi kesintileri sayesinde, kurumsal kârların arttığına işaret eden ekonomistler, Trump bile görevden alınsaydı, Başkan Yardımcısı Mike Pence’nin ticari politikaları destekleyerek, borsada bir düşüşün olmayacağını söyledi.

Yatırım danışmanı Yardeni Research’un başkanı Ed Yardeni, “Trump yeri doldurulamaz biri değil. Piyasada düşüş olacağını düşünmüyorum” dedi.

Wall Street gazetesi, Trump’ın eski avukatı Michael Cohen’in yaptığı açıklamalardan sonra bile piyasanın etkilendiğini yazarken, Tigress Financial Intelligence’ın ekonomi yazarı Ivan Feinseth de “Piyasanın umurunda değil gibi görünüyor.” “Piyasa, Başkan Trump’ın sonsuz tartışmaları ve çılgın yorumlarını görmezden geliyor gibi görünüyor” diye yazdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
siyaset haberleri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?