" /> Adalet Bakanı Gül’den ABD’li Mevkidaşına Mektup – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adalet Bakanı Gül’den ABD’li Mevkidaşına Mektup

Adalet Bakanı Gül’den ABD’li Mevkidaşına Mektup

Ankara (CUHA) – Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD Adalet Bakanlığı görevine getirilen William Barr’a mektup göndererek, Gülen’in iadesine yönelik beklentisini yeniden dile getirdi.

Mektubunda, ABD Adalet Bakanlığı görevine getirilen William Barr’a yeni görevinde başarılan dileyen Bakan Gül, Türk halkı ve devletinin 15 Temmuz darbe kalkışmasının talimatını veren ve halen ülke güvenliği için tehdit oluşturmaya devam eden Fethullah Gülen’in iade edilmesi beklentisini yineledi. “Ancak 3 yıla yakın süredir iade sürecinde olumlu hiçbir gelişme yaşanmaması bizleri fazlasıyla hayal kırıklığına uğratmaktadır. Gülen’in yanı sıra diğer FETÖ mensuplarının da iadesinin sağlanması ve terör örgütünün ülkenizdeki faaliyetlerine mani olunması önem arz etmektedir” değerlendirmesinde bulunan Gül, ABD adli makamlarınca FETÖ iltisaklı kişi ve kuruluşlar hakkında yürütülen soruşturmalardan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Abdulhamit Gül, ABD’li mevkidaşına, “FETÖ’nün gerçek yüzünü görmenizi sağlayacak bu soruşturmaların Bakanlığınız döneminde derinleştirilmesine yönelik beklentimi ifade etmek istiyorum” ifadesini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?