• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana Büyükşehir Zabıtaları Dilenci Avında

Adana Büyükşehir Zabıtaları Dilenci Avında

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Bayram Kadir TÜYLÜ’nün talimatları doğrultusunda Zabıta Denetim Şube Müdürü Berat TARKU’ya bağlı zabıta ekipleri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte şehir merkezinde vatandaşlarımızın dini, vicdani duygularını istismar ederek dilencilik gaaliyetinde bulunan şahıslara yönelik çalışmalarına hız verdi.

Şehrimizin işlek kavşaklarında çoğunluğu Suriyeli çocuklardan oluşan, bebekleriyle duygu sömürüsü yapan çok sayıda dilenci yakalandı. Özellikle daha işlek olan ana cadde ve bulvarlarda denetimleri arttıran zabıta ekiplerini ve polisleri gören dilenciler, ekiplerle adeta köşe kapmaca oynadı. Ekipleri peşlerinden koşturan dilenciler, yakalanmaktan kurtulamadı. Kimi kirasını ödemek için, kimi ise çocuğunun karnını doyurmak için dilencilik yaptığını ileri sürdü. Bazı dilenciler ise çekim yapan kameralara tepki gösterdi.

Ekiplerin çalışması sonucunda yakalanan dilenciler, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına getirilerek, kimlik tespiti yapılmıştır.Üzerlerinde tespit edilen paralara el konulmasının ve taraflarına 5326 sayılı Kabahatler Kanunu uyarınca cezai işlem uygulanmasının ardından İl Göç İdaresi Birimine sevk edilmiştir.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Zabıta Daire Başkanı TÜYLÜ” vatandaşlarımızın merhamet duygularıyla oynayarak dilencilik faaliyetinde bulunan şahıslar konusunda dikkatli olunmasının altını çizerek, bazen cami önünde, bazen trafik ışıklarında, bazen de bir kaldırım üzerinde karşımıza çıkan; yardıma muhtacım, açım, engelliyim, daha çok küçüğüm gibi vicdanımızı sömürmeye çalışarak haksız kazanç elde etmeyi planlayan ve bunu bir meslek gibi algılatmaya çalışanlara verdiğiniz 1-2 TL İhtiyaç sahiplerine değil, onları kullananlara gitmektedir. Unutulmamalıdır ki; Bağış yaptığınızı düşündüğünüz çocukların yeri kaldırım veya trafik ışıkları değil eğitim kurumlarıdır.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?