• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana Organize Sanayi Bölgesi’ne Yeni İçme Suyu Hattı

Adana Organize Sanayi Bölgesi’ne Yeni İçme Suyu Hattı

Adana (CUHA) – Adana’nın kalkınması için büyük önem taşıyan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) yeni yapılan yerlerinde yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda içme suyu projesi yürüten Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), mevcut hattı uzatarak suyu olmayan yerlere su ulaşmasını sağlayacak.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden itibaren Adana’nın dört bir yanında içme suyu ve altyapı çalışmalarına başlayan ve şehre yeni bir çehre kazandıran ASKİ, çözülmedik sorun bırakmıyor. ASKİ; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün hayata geçirilen projelerin seçim kaygısıyla yapılmadığını vurguladığı konuşmasında söylediği ”Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz” sözünü esas alarak yatırımlarını sürdürüyor.

“ADANA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK”

Adana’nın kalkınması için büyük önem taşıyan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) yeni yapılan yerlerinde yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda içme suyu projesi yürüten Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, mevcut hattı uzatarak suyu olmayan yerlere su ulaşmasını sağlayacak. 2 haftadır bölgede çalışmalarını sürdüren ve projenin 2 kilometrelik kısmını tamamlayan ASKİ ekipleri, 63 ve 75 mm çapındaki polietilen boruların döşemesini gerçekleştiriyor.

Halihazırda OSB’nin mevcut yerlerinde su sıkıntısı yaşanmıyordu. Söz konusu proje, bölgenin genişletilmesiyle birlikte sonradan dahil olan yerlerde oluşan su sıkıntısına çözüm bulmak için hayata geçiriliyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte OSB’de herhangi bir su problemi yaşanmasının önüne set çekilecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?