" /> Adana Valisi Demirtaş, Termik Santrali İnşaatında İncelemelerde Bulundu – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana Valisi Demirtaş, Termik Santrali İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Adana Valisi Demirtaş, Termik Santrali İnşaatında İncelemelerde Bulundu

(MNT) – Vali Mahmut Demirtaş, Çinli Enerji Şirketi Shanghai Electric Power ile Türkiye’deki bağlı ortaklığı EMBA Elektrik Üretim A.Ş. tarafından, Yumurtalık Su Gözü’nde Kurduğu Emba Hunutlu Termik Santrali inşaatında incelemelerde bulundu.

İncelemeleri sırasında Vali Mahmut Demirtaş’a bilgiler veren firma yetkileri, doğaya ve çevreye zarar vermeyen son teknoloji ile yapımı devam eden termik santralin ilk ünitesi hizmete girdiğinde, yılda yaklaşık 6 milyar kwh elektrik üreteceğini belirtti.

Santral inşaatını gezen ve çalışmaları inceleyen Vali Mahmut Demirtaş ise, yapım çalışmalarının geldiği aşama hakkında bilgi aldığı termik santralin yetkililerine teşekkür etti.

İstihdama da katkı sağlayan Adana’daki enerji yatırımlarından mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, yerli ve yabancı yatırımcıların daima yanlarında olacaklarını ve destekleyeceklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?