" /> Adana’da 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Toplantısı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana’da 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Toplantısı

Adana’da 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Toplantısı

Adana (CUHA)- Adana’da yeni eğitim ve öğretim yılında gerçekleştirilmesi planlanan proje ve çalışmaların detaylarıyla ele alındığı “2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı” toplantısı, düzenlendi.

Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Vali Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür V. Murat Bilal, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, okul aile birliği başkan ve yöneticileri ile davetliler katıldı.

HEDEF ve PROJELER SUNUMLARLA ANLATILDI

“2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı”na Yönelik yol haritasının tüm ayrıntılarıyla değerlendirildiği ve İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince sunumların yapıldığı toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, yeni eğitim ve öğretim yılının en huzurlu bir şekilde geçmesi için gerekli tüm hassasiyeti göstermeye devam edeceklerini söyledi.

Vali Mahmut Demirtaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bu toplantı ile 2018-2019 eğitim öğretim yılı başlarken ilimizde izleyeceğimiz rotayı hep beraber belirleyecek, güçlü ve zayıf yönlerimizi hep birlikte görecek; alınması icap eden tedbirlerin ve yapılması gereken iş ve işlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesi hususundaki talimatlarımızı ilk ağızdan sizlere ifade edeceğiz.”

GENÇLERİMİZLE,GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ

Pazartesi günü ülke genelinde 20 milyon civarında, il genelinde ise 500 bine yakın öğrencinin, ilkokul zilinin çalması ile birlikte yeniden okuluyla ve öğretmenleriyle buluşacaklarını belirten Vali Demirtaş, “Öğrencilerimiz, uzun yaz tatilinin ardından büyük bir heyecan ve sevinçle yeni eğitim dönemine başlayacak. Nüfusumuzun neredeyse dörtte birine tekabül eden genç kuşağımız, istikbale güvenle bakmamız için büyük önem arz etmekle birlikte, omuzlarımıza da ciddi bir sorumluluk yüklemektedir. Her fırsatta ifade ettiğim üzere, millet olarak en büyük sermayemiz, insan kaynağımız, beşeri gücümüzdür” dedi.

Vali Demirtaş, amaçlarının öğrencileri sadece bilgiyle donatmak değil; ahlaklı, kişilikli, başarılı ve mutlu bireyler olarak hayata hazırlamak olduğunu vurgulayarak, “İnandığınız için, vicdanınız emrettiği için, bu aziz ve asil milletin bir mensubu olduğunuz için, bu kutsi görevi yerine getirmelisiniz. Mükâfatınız öğrencilerinizin başarısı, gözlerindeki ışıltı ve en önemlisi gönlünüzde hissettiğiniz huzur olacaktır. Bu vesile ile yapacağınız tüm çalışmalarda hepinize şimdiden kolaylıklar ve başarılar diliyorum. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize, Adana’mıza hayırlı olmasını temenni ediyor; sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?