" /> Adana’da “Abartı Egzoz” Uygulaması – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana’da “Abartı Egzoz” Uygulaması

Adana’da “Abartı Egzoz” Uygulaması

Adana (CUHA) – ADANA Emniyet Müdürlüğü ekipleri, otomobillerin fabrika çıkışı egzozlarını sökerek yerine “abartı egzoz” takan iş yerleri ile bu tür egzozların takılı olduğu araçlara yönelik denetim gerçekleştirdi.

Adana Valisi Mahmut DEMİRTAŞ’ın talimatıyla,  İl Emniyet Müdürü Selami YILDIZ’ın koordinesinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince Adana genelinde çıkardıkları gürültüyle  herkesi rahatsız eden, Abart egzozlu araçlar, motosikletler ve şahıslar üzerinde genel uygulama yapıldı. İl Emniyet Müdürü Selami YILDIZ Turgut Özal Bulvarı Ramazanoğlu Camii önünde kurulan uygulamayı bizzat yerinde denetledi ve uygulama durdurulan araç sürücülerine gürültü kirliliği ve vatandaşları rahatsız etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Gürültü kirliliğine yönelik yapılan çalışmalarda toplamda 2650 araç sürücüsüne 622.750 TL ceza yazıldı, 327 araç trafikten men edilerek eksikliklerini giderinceye kadar otoparka çektirildi. Gürültü kirliliği yapan bu araçlardan trafiğe çıkışına uygun hale getirilenler tekrar sahiplerine  teslim edilmedi.

16 Motosikletli Trafik Şahini ve 5 Trafik ekibiyle yapılan denetimlerde; 34 araç sürücüsüne gürültü kirliliğinden (abart egzoz, drift yapanlar) kanun maddelerinden 11.796 TL idari para cezası uygulandı ve 21 araç trafikten men  edilerek otoparka çektirildi.

Emniyet Müdürü Selami YILDIZ, ” Ekiplerce yapılan uygulamaların çevreyi rahatsız eden, abart egzoz kullanan, aşırı müzik çalan, yol üzerinde drift yapan ve trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücüler üzerinde yapıldığını belirterek uygulamaların olumlu sonuçlar alınıncaya kadar devam edecektir.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?