" /> Adana’da Hava Destekli “Huzur ve Güven” Uygulaması – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana’da Hava Destekli “Huzur ve Güven” Uygulaması

Adana’da Hava Destekli “Huzur ve Güven” Uygulaması

Adana (CUHA) – Adana’da 720 polisin katılımıyla Huzur Uygulaması düzenledi. 08 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 08.00’den itibaren başlayan “Adana Huzur ve Güven Uygulaması-11” adı altına Sabit Önleyici Yol ve Umuma Açık Yer Uygulaması şeklinde denetimler gün boyu devam etti.

Adana Emniyet Müdürü Selami YILDIZ’ın  bizzat yönettiği 2 aşamalı uygulamaya (103) Kara Ekibi, (1) Hava Ekibi, (720)  Personel ve (2) Eğitimli Dedektör Köpek  katıldı.  Vatandaşların huzur ve güven ortamının devam ettirilebilmesi amacıyla ‘Adana Huzur ve Güven Uygulaması-11’ adı altına gerçekleştirilen uygulamalar neticesinde;

(8.665) şahsın GBT (Genel Bilgi Toplama) sorgulandı, Çeşitli suçlardan aranan (26) şahıs yakalandı, (2.542) adet araç kontrol edildi, bu araçlardan (8) adet aracın Trafikten men edildi, toplamda (48) adet araca (35.750TL.) cezai işlem uygulandı, (10) adet Ruhsatsız Tabanca yakalandı, (10) adet şarjör ve bunlara ait (150) adet fişek, (12) adet Ruhsatsız av tüfeği ve bunlara ait (88) adet dolu kartuş, ve 6136 Sayılı Kanun kapsamında değerlendirilen (8) adet Kesici-Delici Alet ele geçirildi.

Sabah erken saatlerinden gece yarısına kadar devam eden uygulamalarda görev yapan personeli görevi başında denetleyerek uygulamaları yöneten Adana Emniyet Müdürü Selami YILDIZ vatandaşlarla sohbet ederek onlara yapılan uygulamalardan memnun olup olmadıklarını sordu. Vatandaşlarda uygulamaların kendi güvenlikleri için yapıldığını bildiklerini belirterek  YILDIZ’a uygulamalardan son derece memnun olduklarını dile getirdiler. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldız, şunları söyledi; “Vatandaşlarımız can ve mal güvenliği için yapılan bu Huzur ve Güven uygulamasında Toplam 720 personelimizle, 103 kara ekibimizle, 1 Hava ekibimizle, dedektör köpeklerimizle bugün huzur ve güven uygulamasını sabah 08.00 itibariyle başlattık. Bu uygulamalar daha huzurlu bir Adana için ve Vatandaşlarımızın güvenliği için devam edecektir. dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?