" /> Adana’da Hız Sınırını Aşan Sürücüler Helikopterden Kaçamadı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana’da Hız Sınırını Aşan Sürücüler Helikopterden Kaçamadı

Adana’da Hız Sınırını Aşan Sürücüler Helikopterden Kaçamadı

Adana (CUHA) – Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde “Trafik Kazalarını Önleme Planı” kapsamında başlatılan denetimler Adana’da farklı noktalarda devam ediyor.

Adana’da Helikopterle yapılan kontrollerde, trafik kurallarına uymadığı tespit edilen sürücülere ceza uyguladı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Adana, Mersin, Osmaniye ve Niğde illeri otoyol ve şehirler arası yol güzergahında Havadan Helikopterle Trafik Denetimi sonucu 7 araca cezai işlem uygulandı.

Havadan Denetimler Devam Edecek

İçişleri Bakanlığının 100 günlük Eylem Planında trafik güvenliğine yönelik ortaya koyduğu, önceki yılın aynı dönemine göre denetimlerin %2 oranında artırılarak, ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının %2 azaltılması hedeflenmekte.

Trafiğin yoğun olduğu güzergahlar ile kavşaklarda havadan helikopter ve drone ile trafik denetimlerine başlandı. Denetimlerde, otoyollarda ve şehirler arası karayollarında gözlenen sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, hız sınırını aşma, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak, park etmek gibi ihlallerin önlemesi başta olmak üzere, ana arterlerde trafiği aksatacak durum ve ihlallere daha hızlı müdahale edilmesi amaçlanmakta.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?