" /> Adana’da ‘Huzurlu Sokaklar Uygulaması – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana’da ‘Huzurlu Sokaklar Uygulaması

Adana’da ‘Huzurlu Sokaklar Uygulaması

Adana İl Emniyet Genel Müdürlüğü, “Huzurlu Sokaklar Uygulaması-2” adı altında uygulama yaptı.

Alınan bilgiye göre, özellikle kavşaklar, parklar ve benzeri kamuya açık kentsel mekanlarda başta çocuklarla bazı kişilerin, araç camı silmek, insanları taciz ederek para vermeye zorlamak, mendil, çiçek, hediyelik eşya satışı yapmak veya dilenmek suretiyle toplumun huzur ve güvenliğini tehlikeye düşürdükleri tespiti üzerine harekete geçildi.

Huzurun ve kamu düzeninin devamlılığının sağlanması amacıyla Adana’ya bağlı 15 ilçe genelinde vatandaşların yoğun bulunduğu yerlerde eş zamanlı uygulama başlatıldı.

Adana İl Emniyet Genel Müdürlüğü 1.160 personel ve 251 kara ekibin ve 3 eğitimli dedektör köpeğin katılımıyla kent merkezlerinde belirlenen bölgelerde kamu düzenini bozanlara yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Adana İl Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan denetim sonucunda;

5 Yabancı Uyruklu olmak üzere toplam 1.362 Şahsın GBT Kaydı sorgulandığı, 157 Araç kontrol edildiği bu araçlardan beşine 8.840 tl cezai işlem uygulandığı, 2 Adet ruhsatsız tabanca ve bunlara ait 18 adet dolu fişek, 3 adet ruhsatsız av tüfeği ve bunlara ait 34 adet kartuş, 2 adet kuru sıkı tabanca, 3 adet kesici ve delici alet ile 150 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?