• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana’da Ocak Ayında 1026 Trafik Kazası Yaşandı

Adana’da Ocak Ayında 1026 Trafik Kazası Yaşandı

Adana (CUHA) – Adana Valiliği, Ocak ayında toplam bin 26 trafik kazası meydana geldiğini, bu kazalarda 580 vatandaşın yaralandığını, 7 kişinin de hayatını kaybettiğini açıkladı.

Adana Valiliği’nden yapılan açıklamada, trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valilik gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2019 yılı Ocak ayı içerisinde toplam 217 bin 448 araç kontrol edildiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Ocak ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı bin 738 araç trafikten men edilmiş, 271 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2019 yılı Ocak ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 652 maddi hasarlı, 369 yaralamalı, 5 ölümlü olmak üzere toplam 1026 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda 580 vatandaşımız yaralanmış, 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?