" /> Adana’da saldırıya uğrayan Atatürk anıtı onarıldı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana’da saldırıya uğrayan Atatürk anıtı onarıldı

Adana’da saldırıya uğrayan Atatürk anıtı onarıldı

(CUHA) – Adana Çukurova Belediye bahçesindeki Atatürk ve kız çocuğu heykellerinin eskisinden daha güzel hale getirildiğini belirtildi., “Belediyenin bahçesinde bir meczup tarafından elinde satırla, Atatürk ve kız çocuğu heykeline ‘Putlara mı tapıyorsunuz” diyerek, bir saldırı gerçekleştirilmişti.

Çukurova Belediyesi bahçesindeki Atatürk heykelinin yanında diğer heykellerin de, komple bakımdan geçtiğini belirten Çukurova Belediyesi yetkilileri “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde son derece üzücü bir olay yaşanmıştı. Belediyemizin bahçesinde bir meczup tarafından elinde satırla, Atatürk ve kız çocuğu heykeline ‘Putlara mı tapıyorsunuz” diyerek, bir saldırı gerçekleştirilmişti. Olayın sonrası da bizi çok üzdü. Mahkemeye çıkarılan bu şahıs, adi kontrol uygulanarak serbest bırakıldı. Biz bunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“GÖNÜLLÜLER TARAFINDAN DAHA GÜZEL HALE GETİRİLDİ”

Satırlı saldırıdan zarar gören heykellerin, Çukurova Üniversitesi hocaları ve gönüllü heykeltıraşlar tarafından, eskisinden daha güzel hale getirildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ
12 Temmuz 2018’de saat 17.00 sıralarında Çukurova Belediyesi bahçesinde bulunun Atatürk ve kız çocuğu heykeline, elindeki satırla saldıran şahıs, heykellere zarar vermiş, belediye personeli ve vatandaşlar tarafından linç edilmek istenirken, polis tarafından gözaltına alınmıştı. Saldırganın, 37 yaşındaki Rıdvan Karataş olduğu belirlenmiş ve karakoldaki ifadesinin ardından, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartları uygulanarak serbest bırakılmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?