" /> Adana’da “Yerli Biyolojik Ve Biyoteknik Mücadele Ürünlerinin Üretimi Projesi” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana’da “Yerli Biyolojik Ve Biyoteknik Mücadele Ürünlerinin Üretimi Projesi”

Adana’da “Yerli Biyolojik Ve Biyoteknik Mücadele Ürünlerinin Üretimi Projesi”

(CUHA) – Akdeniz Meyve Sineği başta olmak üzere tarım zararlarıyla mücadelede kullanılan ürünlerde, ithalata bağımlılığın giderilmesi amacıyla yaşama geçirilmesi planlanan “Yerli Biyolojik ve Biyoteknik Mücadele Ürünlerinin Üretimi” projesine yönelik toplantı, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Murat Süzen, Proje lideri Dr. Miraç Yayla, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Biyolojik Mücadele Araştırma Enstitüsü yetkilileri ile Çukurova Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden akademisyenler katıldı.

Proje kapsamında yapılması planlanan çalışmaların ayrıntılarıyla ele alındığı toplantıda akademisyenlerden bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, tarım zararlılarıyla mücadeleye büyük önem verdiklerini ifade etti ve bu tür projeleri daima destekleyeceklerini belirtti.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantı, tarım zararlılarıyla mücadelede yerli araçların üretilerek ithalattan kaynaklanan maliyetlerin azaltılmasını amaçlayan proje hakkında fikir alış verişinde bulunulmasıyla sürdü.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?