" /> Adanalı Gençlerden Futbol Sahası İstiyoruz Eylemi – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adanalı Gençlerden Futbol Sahası İstiyoruz Eylemi

Adanalı Gençlerden Futbol Sahası İstiyoruz Eylemi

(MNT) – Adana’nın Yumurtalık İlçesi Deveciuşağı Köyünde Gençler ”Köyümüze Futbol Sahası Yapacak Belediye Başkanı Aranıyor, Spora evet Uyuşturucuya Hayır” Yazılı bir Pankart açtı.

Deveciuşağı köyünün gençleri kurdukları futbol takımı ile katıldıktaları her turnuvada açtıkları anlamlı afiş ile Türkiye’de ve Azerbaycan’da taktir ve alkış toplamışlardı, Gençler bu kez de sitemli bir afiş açarak köylerinde harabeye dönen futbol sahalarının yapılmasını istediler.

Deveciuşağı köyünün Genç oyuncuları yaptıkları ortak açıklamada, ” Biz spor yapmak istiyoruz, Köyümüzde atıl olarak yılardan buyana duran bir futbol sahamız var buranın daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde top oynaya bilmemiz için onarılmasını istiyoruz. Adana da kapısını çalmadığımız belediye başkanı kalmadı ama hep hüsranla geri köyümüze döndük. Buradan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu’na sesleniyoruz, Bizler uyuşturucuya hayır spora evet diyoruz, köyümüzdeki futbol sahasının onarılmasını istiyoruz bu konuda sayın bakanımızın yardımlarını bekliyoruz.” dediler.

Gençlerin açmış oldukları afişte ise yerel seçime 240 gün kaldı yazarak Adana daki Belediye başkanlarına yerel seçim göndermesi yaptılar

Deveciuşağı köyü muhtarı veli bozdoğan ise yaptığı açıklamada, ”Geçtiğimiz günlerde Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi’nde bölücü terör örgütü mensuplarının kalleşce saldırısında askeri personel eşi Nurcan KARAKAYA ve 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa KARAKAYA şehit olmuştu. Köyümüzün harabeye dönen futbol sahasının onarılması durumunda Futbol sahamıza Şehit Mustafa KARAKAYA adını vermeyi istiyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?