" /> Adana’nın İlk Millet Bahçesi Açılışa Hazır – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adana’nın İlk Millet Bahçesi Açılışa Hazır

Adana’nın İlk Millet Bahçesi Açılışa Hazır

Adana (CUHA) – 130 dönüm alana sahip Adana’nın ilk millet bahçesi açılışa hazırlanıyor. Son rötuşları yapılan millet bahçesi çok yakında hizmete açılacak. Yapım işinin çok hızlı bir şekilde tamamlandığını belirten Başkan Çelikcan ”Adana, içerisinde bir çok ilklerin olacağı yeni bir alana kavuşuyor. Vatandaşlarımızı Seyhan Nehri ile buluşturuyoruz.” dedi.

Yapılan hizmetlerle Yüreğir’in cazibe merkezi haline geldiğini belirten Başkan Çelikcan sosyal ve kültürel belediyeciliğin de en güzel örneklerini Yüreğir’de hayata geçirdiklerini söyledi.

Adana’da ilkleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Başkan Çelikcan Yüreğir’de yeşil alanları hızla çoğalttıklarını belirterek ” 2018 yılının başın inşaatını başlattığımız Millet Bahçesinin içerisinde zip coaster, hayal yeli, botanik park, su kayağı tesisi, optimist marina, yelken spor kulübü,seyir terasları,deniz feneri, engelli lokalleri, anfi tiyatro, festival meydanı ve bir çok sosyal donatı yapıldı. Bunun yanı sıra bisiklet yolları, yürüyüş parkurları, geniş kapasiteli otopark da mevcut. Buraya gelen vatandaşlarımız aileleriyle birlikte akşama kadar vakit geçirebileceklerdir. ” dedi.

Millet Bahçesi inşaatının çok hızlı bir şekilde tamamlandığını belirten Başkan Çelikcan ” Atıl durumda olan kamu alanını Adanalı vatandaşlarımızın hizmetine açarak insanlarımızı Seyhan Nehri ile buluşturacağız. İçerisinde bir çok ilklerin olacağı alanı ilk başta Seyhan Nehri kenarında olduğu için Kıyıpark olarak düşünmüştük. Sayın Cumhurbaşkanımız Millet Bahçelerini gündeme getirdiğinde millet bahçesinde olanlar fazlasıyla bizim yaptığımız alanda mevcuttu. Biz de buraya Millet Bahçesi adını verdik.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?