" /> Adil Acalov “Türkiye’nin Sevincini Kendi Sevinci, Hüznünü Kendi Hüznü Bilen Herkesi Kutlarım” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adil Acalov “Türkiye’nin Sevincini Kendi Sevinci, Hüznünü Kendi Hüznü Bilen Herkesi Kutlarım”

Adil Acalov “Türkiye’nin Sevincini Kendi Sevinci, Hüznünü Kendi Hüznü Bilen Herkesi Kutlarım”

Bakü (CUHA) – Avrasiya Kombat Jiu-jitsu Federasyon başkanı Aqil Acalov Cumhuriyetimizin 95. yıldönümüyle ilgili bunları belirtdi. “Osmanlı imparatorluğunun birinci dünya savaşında yenilmesi ve toprakların savaşı kazanan devletler arasında bölünmesi geçen asrın başlarında türkler için çok gergin anlar yaratmışdır.

Her şeyin bittiğinin düşünüldüğü bir vakitte Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi kahraman çıktı. Milli güçleri kendi baş komutanlığınına birleştirerek Kurtuluş savaşını başlattı ve türk cumhuriyyeti yaratarak tarih yazdı.” Acalov son olarak belirtdi ki; “Türkiyenin sevincini kendi sevinci, hüznünü kendi hüznü bilen her kesi kutlarım. 95 yıl önce yaşanan onca imkansızlığa rağmen türkler tarih yazdı büyük zaferin meyvesi olan Türkiye Cümhuriyyetini yarattılar. Kendi özgürlüklerinden, kururlarından vazgeçmeden türkler bu gün daha özgür Türkiye ile tüm dünyaya kendi hür iradelerini gösteriyor. Türkiye Cumhuriyyetini kuran milli kahramanlarını başta Gazi önder Mustafa Kemal Atatürk olmakla rahmet ve minnetle anarak Allahdan rahmet diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?