• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adıyaman’da Eğitim Desteği Başvuruları Başladı

Adıyaman’da Eğitim Desteği Başvuruları Başladı

Adıyaman (CUHA)- Adıyaman Belediyesi tarafından üniversite sınavını kazanan öğrencilere verilecek olan ‘eğitim desteği’ başvuruları başladı.

Eğitime büyük önem veren Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun önerisi ve Belediye Meclis Üyelerinin oylarıyla kabul edilen ‘üniversiteyi kazanan öğrencilere eğitim desteğinde bulunma’ kararı sonrasında çalışmaları tamamlayan ilgili Adıyaman Belediyesi öğrencilerin başvuruları almaya başladı.

10 Eylül Pazartesi günü başlayan ve 17 Eylül Pazartesi gününe kadar devam edecek olan ‘eğitim desteği’ başvuruları belediye girişinde bulunan Beyaz Masa biriminde kabul etmeye başladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, şartları uyan her öğrenciye destek vereceklerini söyledi.

YATIRIMIN EN ÖNEMLİSİ İNSANA OLANIDIR

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımlarla kalitesi her geçen gün artan eğitim konusunda biz de Adıyaman Belediyesi olarak elimizi taşın altına koymak istedik. Bu anlamda belediyemiz sınırları içerisinde ikamet ederek bu yıl üniversite sınavını kazanan tüm öğrencilerimize ‘eğitim desteği’ vermeye karar verdik. Belediye meclis üyelerimizin de oylarıyla aldığımız bu kararı hemen hayata geçirdik ve kısa süre içerisinde öğrencilerimizin başvurularını almaya başladık. İnşallah bu desteğimiz öğrencilerimizin ihtiyaçlarına bir nebze olsun katkı sağlar. Bu vesileyle tüm kardeşlerimiz kutluyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
adıyaman haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?