• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adıyaman’da “Sıfır Atık Projesi” Başlıyor

Adıyaman’da “Sıfır Atık Projesi” Başlıyor

Adıyaman (CUHA) – Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, nesillere temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak amacıyla “Sıfır Atık Projesi”ni başlatacaklarını belirtti.

Sıfır Atık Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez başkanlığında Türkiye Petrolleri Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Pekmez, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınarak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılmasını amaçlayan Sıfır Atık Projesi’nin önemine değindi. Projenin uygulanması ve yaygınlaştırılması konusunda bütün kamu kurum ve kuruluşların üzerine düşeni hassasiyetle yapması talimatını veren Pekmez, şöyle devam etti:

“Sıfır Atık Projesi’nin amacı gelecek nesillere temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmaktır. Özellikle dünyanın nüfusunun arttığı son yüzyılda sanayileşme ve sanayileşmeyle birlikte yaşam şeklimizin değişmesiyle, hem üretimin artmasına üretimin artmasıyla beraber hammadde kullanımının artmasına ve buna bağlı olarak atıkların artmasına sebep olmuştur.  Bu değişen koşulda geldiğimiz noktada artık dünyanın sahip olduğu hammadde kaynak miktarı belli. Bu hızla tüketmeye ve üretmeye devam edersek gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmamız mümkün değil. Bu projeye ne kadar duyarlı olup sahiplenirsek proje o kadar başarılı olur.  Bu projeyi hem kurumlarımızda başlatacağız hem de kurumlarımızla birlikte çalışanlarımızla ve özel hayatımızda da uygulamaya geçeceğiz ki proje bir bütünlük arz etsin.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?