• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AFAD Deprem Simülasyon TIR’ı Trabzon’da

AFAD Deprem Simülasyon TIR’ı Trabzon’da

Trabzon (CUHA) – 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında toplumda deprem bilincini artırmak amacıyla Türkiye’yi dolaşan AFAD Deprem Simülasyon TIR’larından biri de Trabzon’a geldi.

Türkiye’de meydana gelen depremlerin canlandırıldığı simülasyon TIR’ında, deprem öncesinde, esnasında ve sonrasında yapılacak olan doğru davranışları bireylere anlatmak ve afet bilincini geliştirmek üzere Trabzon’a gelen simülasyon tırında eğitmenlere, öğrencilere ve vatandaşlara deprem konusunda bilinçlenmelerini sağlayabilecekleri eğitimler verildi. Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde kurulan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Deprem Simülasyon Tırında, öğrenciler ve vatandaşlar için Türkiye’de meydana gelen büyük depremler canlandırıldı.

Simülasyon Tırını ziyaret eden Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, geçmişte depremlerde yaşanan acı tecrübelerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunarak doğal afetlerle mücadele yöntemlerinin bilmesinin önemine dikkat çekti. Afet bilincine sahip bir toplumun en doğru şekilde öğrenebilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Ustaoğlu, “Burada öğrenilenlerin daha kalıcı olması için AFAD tarafından verilen bu eğitimler çok önemlidir. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı nasıl davranmamız gerektiğini anlatarak bu konuda toplumsal bilincin oluşmasına vesile olacak olan bu tırın ilimize getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?