" /> AK Parti’den CHP’ye bayram ziyareti – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK Parti’den CHP’ye bayram ziyareti

AK Parti’den CHP’ye bayram ziyareti

Ankara (CUHA) – Kurban Bayramı dolayısıyla AKP heyeti CHP’ye bayram ziyaretinde bulundu.

CHP’ye gelen heyetleri Genel Sekreter M. Akif Hamzaçebi başkanlığında, Parti Meclisi üyeleri Gamze Pamuk Ateşli ve Bülent Ecevit Tatlıdil ağırladı.

Siyasi partiler arası bayramlaşma programı kapsamında, Konya Milletvekili Orhan Erdem, Kadın Kolları MKYK üyesi Elif Rabia Gürbüz, Gençlik Kolları Genel Sekreteri Esme Özbağ’dan oluşan AKP heyeti, CHP’yi ziyaret etti.

Hamzaçebi, “Ben her yıl kurban fiyatlarını, Trabzon Tonya’da Osman diye bir satıcı arkadaşımız var, ona sorarak öğrenirim. ‘Gerçek nedir?’ diye Osman’a sorarım. Osman, ‘Eskiden bir inek 10 kişiye bakıyordu, şimdi 10 kişi bir ineğe bakıyor’ diyor.” ifadesini kullandı. Orhan Erdem ise “Osman biraz abartmış” değerlendirmesini yaptı.
Türkiye’nin yeni bir sisteme geçtiğini ve artık TBMM’ye hükümetten gelen bir kanun teklifi olmayacağının altını çizen Hamzaçebi, “Parlamento artık milletvekillerinin tekliflerini yasalaştıracak. Parlamento çok daha güçlü olmalı. Bu gücü tabii ki siyasi parti grupları ama onun ötesinde milletvekilleri verecektir oraya. Başkanlık sistemlerinde parti disiplini zayıftır ve o nedenle yasama organı çok daha güçlü olur. Ama bizim gibi hala parlamenter sistem alışkanlıklarını taşıyan ülkelerde parti disiplini çok güçlüdür. Dolayısıyla bu, yasama organının yürütme karşısında bağımsız bir kimlik koyabilmesinin önündeki en büyük engeldir. Görev tabii iktidar muhalefet herkesin görevi. Hepimizin önünde böyle bir görev var.” diye konuştu.

Orhan Erdem de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile zaten daha güçlü bir parlamento oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, “Zaten çıkış yolumuz da oydu, güçlü bir yürütme ve güçlü bir denetim. İnşallah hep birlikte bunu oturtacağız, daha iyi olması için çalışacağız.” dedi.

AKP olarak tüm İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı kutladıklarını dile getiren Erdem, vatandaşlardan bayram ziyareti dönüşü trafik kurallarına uymalarını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?