• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK Parti’li Ünal: “Millet İttifakı, Bu İsmi Hak Etmiyor”

AK Parti’li Ünal: “Millet İttifakı, Bu İsmi Hak Etmiyor”

Düzce (CUHA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Millet İttifakı ismini hak etmiyor, milletin yanında durmadıkları için. Milletin seçtiği meşru hükümeti, memleket meselesi olduğunda desteklemedikleri için” dedi.

Ünal, seçim çalışmaları kapsamında Düzce’ye gelerek, Vali Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanı Dursun Ay’ı makamında ziyaret etti. Daha sonra İl Başkanlığı’na geçen Ünal, burada İl Başkanı Mustafa Keskin’den kentte sürdürülen seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Gazetecilere açıklama yapan Ünal, AK Parti olarak 16 yılda 14. seçime yönelik çalışma yaptıklarını söyledi. Ünal, eskiden hükümetlerin gelip geçtiğini ama sıkıntıların ve dertlerin aynı kaldığını dile getirerek, şöyle devam etti:

“2002’de AK Parti iktidara geldi, o günden bugüne kadar Türkiye’nin çözülmedik sorunu kalmadı. Toplumsal talep ve ihtiyaçları karşılamak, siyasetin asli görevidir. Sorun çözme kapasitesi olan AK Parti dışında, Cumhur İttifakı dışında, CHP’nin ya da diğer siyasi partilerin sorun çözme kapasitesi var mı? Yok. Televizyonlarda izlemişsinizdir, haberlerde görmüşsünüzdür. CHP’deki belediyelerde değişen bir şey yok. İstanbul’a baktığınızda nasıl ki 1992-1993 yıllarında İstanbul’da çöp, çukur, çamur, susuzluk hava kirliliği vardı, bugün İstanbul’da bakıyorsunuz CHP’li belediyelerin olduğu yerde yine çöpler ve çukurlar duruyor. Personel, işçi maaşının ödenmemesinden tutun da grevlere kadar, Türkiye’nin eski ve terk ettiği o kötü görüntüleri CHP hala kendi belediyelerinin olduğu yerde muhafaza etmeyi bir şekilde başarmış gözüküyor. Kendi iç problemlerini yönetemeyen CHP’nin, Türkiye’yi yönetmesi de mümkün değil.”

Millet İttifakı’nın, bu ismi hak etmediğini söyleyen Ünal, “Neden bu ismi hak etmiyor? Bu aziz millet, 15 Temmuz gecesi büyük bir beka mücadelesi verdi, çıplak elleriyle devletini, istiklalini, bayrağını, bağımsızlığını muhafaza etti. Türkiye mücadele verirken, terör örgütlerinin diliyle, ağzıyla kim konuştu? Türkiye düşmanlarının diliyle konuşanlar, Millet İttifakı ismini hak etmiyor, milletin yanında durmadıkları için. Milletin seçtiği meşru hükümeti, memleket meselesi olduğunda desteklemedikleri için. Bunlar öncelikli olarak bu ismi hak etmiyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?