" /> Akşener’e Ceyhan’dan Destek Geldi – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Akşener’e Ceyhan’dan Destek Geldi

Akşener’e Ceyhan’dan Destek Geldi

Adana (CUHA) – CHP Ceyhan İlçe Başkanı  Kadir AYDAR , İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin önünde yapılan eyleme ilişkin açıklamada bulundu.
Akşener’e geçmiş olsun dileğini ileten AYDAR, “Bahçeli’nin saldırgan tutumu son zamanlarda kabul edilebilir sınırların çok üstünde” diyerek tepki gösterdi. “Bir başka siyasi partinin genel başkanının evinin etrafında tehdit gösterileri yapılması, Türk siyaset tarihinde bir ilktir ve bir utançtır” ifadelerini kullanan AYDAR’ın açıklaması şöyle:
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Bu hanımefendiye son ihtarım’ şeklindeki açıklaması; Sayın Akşener’i, partinin tabanına açıkça hedef göstermektir” dedi.
Dün akşamdan bu yana, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e karşı yapılan seviyesiz hareket ben yaşadığım hayatım boyunca Türk siyaseti, tarihinde örneğini görmedim, duymadım  ve görülmemiş bir seviyesizlikte ve terbiyesikte bir harekettir. Sosyal medyada üzerinden tehditler savuran bir genel başkana sormak gerekir bir kadını tehdit etmek, bir kadının yoluna pusu atmak, gece karanlığında bir kadının kapısına adam yollamak, hangi tarih kitapları yazmıştır? Sosyal medya üzerinden alenen tehdit etmek, gençliği ateşleyip  bir bayanın  evinin önünde sloganlar attırmak hangi genel başkana yakışır? Hangi siyasi partinin geçmişten günümüze kadar böyle bir hareketi görülmüştür? Bir mafya liderine af çıkartmak isteyen lider mafyacılığamı özeniyor mafya vari tehditler savurup rajon kesiyor. Araştırmak gerekir hangi mafyanın rajonunda vardır böyle  hareket?
Gün geçmiyor ki bir hırsızlık, yolsuzluk, çocuk kaçırma, taciz tecavüz haberleri ile karşılaşmayalım bunlardan ötesi daha dün 7 şehit verdiğimiz Batman terör saldırısına karşı hangi lider açıklama yaparak sokaklarda terörü lanet mitingleri yapmıştır? Günümüz  Türkiyesinde ağırlaşan şartlar altında yaşayamaz hale gelerek okula giden evladına okul forması alamadığı için intihar eden bir baba için slogan atıp savunmuştur? Milletimizin  geçim sıkıntısı  yaşayıp intihar ettiği günlerde iktidar partisinin kapısına giderek yaşanan olumsuzluklardan dolayı hesap sorması gerekenler nerde? Daha dün Batman’da verdiğimiz yedi şehidimiz için sokaklarda eylem yapıp hesap sormayalar? Sarayın kapısına gidip hesap sorulması gereken onca olaylar varken kimse yerlerinden kalkmıyor ama bir genel başkanın sosyal medya üzerinden yaptığı tehditkar söylemlerine bakarak Türk kadınının, bir annenin evine, başka anaların çocuklarını gönderiyorsa, hepimizin dikkat etmesi gerektiğini anımsatırım. Türkiye siyasi tarihinde bu olay gösteriyor ki kirli bir oyunla karşı karşıyayız demektir.
Bahceli’nin bu demeci, tutumu, sosyal medya paylaşımları  ve yaşanan olaylar Recep Tayyip Erdoğan’ın gerilimden ayrıştırmacı  siyasi anlayışından beslenme politikasına özentisinin ap açık bir göstergesidir. Bu özenti  ülkemizdeki ağır ekonomik krizi perdelemeye yönelik bir hamle olduğu da gözden kaçırmamak gerekir.
Bahçeli’nin kontrolsüz ve saldırgan tutumu son zamanlarda kabul edilebilir sınırların hat safhada üstünde, demokratik zemini tahrip edecek boyutdadır. Yapılan iş siyaset değil, mafya yöntemlerinin de ilerisinde kaba ve aşağılıktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Adana Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?