" /> Alevi Türkmenler Cumhur İttifakı’na Güç Veriyor – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Alevi Türkmenler Cumhur İttifakı’na Güç Veriyor

Alevi Türkmenler Cumhur İttifakı’na Güç Veriyor

Adana (CUHA) – Adana’da yaşayan Alevi Türkmenler, akın akın Cumhur İttifakı saflarında birleşiyor.

Uluçınarlar Derneği, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü ile Cumhur İttifakı Yüreğir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir’i destekleme kararı aldı. Uluçınarlar Derneği Başkanı Veli Dönmez ve Dernek Sözcüsü Ender Göçer, kendilerine önem veren ve her daim yanlarında olan, toplantıya telekonferasla katılan AK Parti Milletvekili Ahmet Zenbilci ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek’e de teşekkür ettiler.

Cumhur İttifakı Yüreğir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir ise kendilerini ağırlayan Dönmez ile Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kocaispir, hizmetlerinin etnik kimliğe bakmaksınız tüm Yüreğir’i kucaklayacağına vurgu yaparak, “Yüreğir için yüreğimizi ortaya koyduk. Yüreğir’in her noktasına hizmeti eşit olarak götüreceğiz. Gönül belediyeciliği göreceksiniz. Bizlere kapınızı açtınız, bizleri burada ağırladınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Dönmez de sivil toplum kuruluşu olarak hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmadıklarını dile getirdi. Dönmez, “Kim bize bir adım atarsa biz onlara gönlümüzü açarız. Biz Yüreğir’in en köklü Alevi Türkmen aşiretiyiz. Vefa bizde bir semt adı değildir. Bugün bizim derneğimizi şereflendiren Cumhur İttifakı Yüreğir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir’e, her daim yanımızda olan AK Parti Milletvekilimiz Ahmet Zenbilci’ye ve Büyükşehir Belediye Başkanvekilimiz Ramazan Akyürek Bey’e teşekkür ediyoruz. Ayrımız gayrımız yok. Biz biriz, iriyiz ve diriyiz. Cumhur İttifakı Adayı Fatih Mehmet Kocaispir ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü destekleme kararı aldığımızı ilan ediyoruz” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?