" /> Ali Karakuş, “Dürüst Şeffaf Paylaşımcı Adaletli Hizmet Anlayışı ile Seyhan’a Adayım” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Ali Karakuş, “Dürüst Şeffaf Paylaşımcı Adaletli Hizmet Anlayışı ile Seyhan’a Adayım”

Ali Karakuş, “Dürüst Şeffaf Paylaşımcı Adaletli Hizmet Anlayışı ile Seyhan’a Adayım”

Ali Karakuş, AK Parti’den Seyhan İlçe Belediye Başkanlığı’na Aday Adayı olduğunu duyurdu.

Adaylık müracaatını AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan’a teslim eden Ali Karakuş, “Yapılmayanı değil yapılması gerekeni birlikte gerçekleştireceğiz.” “Hayal değil hizmet vadediyorum” dedi.

Ali Karakuş, yaptığı açıklamada “Seyhanlı dostlarım her şeyden önce şunu belirteyim ki ben bir siyasetçi değilim hayatım boyunca hiç bir siyasi partinin kapısından girmedim, politika yapmadım. 30 senelik kamu kurumu ve yöneticilik tecrübemle hem bir bankacı hem de bir dost olarak, Seyhan ilçe halkımıza hizmet vermenin ötesinde bir tasam olmadı” diye konuştu.

Bankacılık mesleğinden emekli olduktan sonra hayata yeni başladığını belirten Karakuş, “İçimizdeki enerji o kadar sıcak ki 2015 senesinde dahi eğitim sürecimiz devam etti, Yönetim Ve Organizasyon Yüksek Lisans programını tamamladık. Bankacılık hayatımız sonrasında da profesyonel yönetici olarak vatanıma, milletime ve özelde Seyhan’a hizmet etmek inancımız her zaman diri kaldı. Bu sebeple bizi yakından tanıyan ve teveccüh gösteren saygı değer Seyhanlı dostlarımız Belediye Başkanlığı aday adaylığımız ile ilgili olarak şahsımızı motive ederek bu meşakkatli yolu bize açtılar. Her kesimden ve her kademeden bir çok dostlarımız da sağ olsunlar bizlere manen destek vererek motive ettiler, yüreklendirdiler. O sebeple huzurlarınızdayım” dedi.

Karakuş, alacağı görevin ne kadar önemli ve yükümün ne kadar ağır olduğunun bilincinde olduğunu vurgulayarak, “Önümüzdeki süreçte inşallah yine AK Parti’mizden seçilecek olan Adana Büyük Şehir Belediye Başkanımızla, Sayın Bakanlarımızla, Sayın Milletvekillerimizle, İl ve İlçe teşkilatlarımızla, Sivil Toplum Örgütlerimizle ve Kamu kuruluşlarımızla uyum içinde çalışarak ortak aklı öne çıkaran yönetim anlayışımızla bu görevi Allah’ın izniyle hakkıyla yerine getireceğimizden hiç kuşkunuz olmasın” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin 16 senedir her seçimde daha da ivmelenerek artan millet desteğini arkasına almış bir toplum hareketi olduğunu dile getiren Ali Karakuş, “Tabanından zirvesine kadar uyumlu bir beraberliğin sergilendiği bu demokratik yapılanmadan etkilenmemek mümkün değildir. Bende tarafıma göstereceğiniz teveccüh ile bu ahenkli bütünü bir parçası olmak bu hizmet kervanına katılmak arzusundayım. Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Seyhan İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Ali Karakuş, göreve geldiklerinde şunları yapacaklarını söyledi;

 • Seyhanlı hemşerilerimizin, çağdaş belediyeciliğin bütün imkânlarından yararlanması misyonumuzdur.
 • Seyhanlıyı çağın bütün imkanları ile buluşturmak hedefimizdir.
 • İşveren ile İşsizleri buluşturup Seyhan kariyer merkezi kurulacaktır. ATO ile ortaklaşa çalışarak meslek edindirme projeleri hayata geçirilecektir.
 • Sağlık Bakanlığı ile entegre şekilde madde bağımlıları rehabilitasyon ile ilgili mahalle merkezleri kurulacak ve etkin çalışması sağlanacaktır
 • Aile Bakanlığımızla entegre şekilde yine mahallelerde kadın hakları merkezleri kurulacaktır,
 • Milli Eğitim Bakanlığımız ile entegre şekilde çocuk gelişimi ile ilgili olarak beşikten üniversiteye kadar Çocuklarımızın ve gençlerin her türlü sorunları ile ve eğitimleri ile ilgili mahalle merkezleri kurulacaktır.
 • Sosyal, kültürel gelişmişlik hedefiyle güncel hayatla uyumlu projeler geliştirilecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?