• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Amasya’daki Yeniçeltek Maden Ocağı’nda Göçük: 3 İşçi Kurtarıldı

Amasya’daki Yeniçeltek Maden Ocağı’nda Göçük: 3 İşçi Kurtarıldı

Amasya (CUHA) – Amasya’da Yeniçeltek Maden Ocağı’nda meydana gelen göçükte toprak altında kalan 3 işçi, AFAD ve itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu sağ olarak kurtarıldı.

Yeniçeltek Maden İşletmesinde meydana gelen göçükte Olcay Gücek, Adem İbik ve Orhan Kutluca toprak altında kaldı.

Toprak altında kalanların kurtarılması amacıyla bölgeye AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

AFAD ve itfaiye ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucunda sağ çıkartılan işçiler, Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Maden ocağında 16.00-22.00 vardiyasında çalışan işçilerin bilincinin açık, sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Amasya Valimiz Sayın Osman Varol, gazetecilere yaptığı açıklamada, işçilerin yapılan çalışma sonucu kısa süre içinde göçükten çıkarılarak, hastanede tedavi altına alındığını hatırlattı. Kurtarılan işçilerin hayati tehlikesinin bulunmadığını belirten Varol, şunları kaydetti:

“Kurtarılan 3 işçimizden 2’sinde küçük ezikler, kısmi birtakım kesikler, küçük yaralar mevcut. Son kurtarılan işçimizin ise belden aşağısı bir süre toprak altında kaldığı için o bölgesinde, ayak bölgesinde bir kırığı mevcut. Onun dışında ufak, tefek yine vücudunda ezikler kırıklar mevcut. Tüm işçilerimizin bilinçleri açık. Burada sağlık kuruluşu yetkilisi arkadaşlarımız da gerekli müdahaleleri gerçekleştiriyorlar. Ben hem bu işçilerimizin ailesine, kendilerine ve tüm ülkemize geçmiş olsun diyorum. Bundan sonrasında da işin adli ve idari kısmında bu kazaya sebep olan unsurların araştırılması ve ilgili soruşturmalar gerçekleştirilecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?