• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Antalya Emniyeti’nden anlamlı proje…

Antalya Emniyeti’nden anlamlı proje…

(CUHA) – Antalya Emniyeti suça sürüklenen çocuklara yönelik “Umutların Hayal Olmasın” projesi başlattı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada;

“Gelişim süreci içindeki çocukların büyük bir bölümü gelişen teknoloji, kentsel yaşam, göçle gelmenin etkileri, toplumsallaşma, çevreye uyum, akran ilişkileri ve ekonomik yoksunluklardan dolayı birtakım zorluklar yaşamakta ve çocukları suç işlemeye iten etmenler olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocukların suçtan uzak kalmaları koruma, kollama ve sosyal gelişimlerini destekleyerek aynı hatayı tekrar yaşamamaları amacıyla;

Çocuk Şube Müdürlüğümüz tarafından 12-15 yaş gurubu suça sürüklenen (50) çocuğa yönelik “Umutların Hayal Olmasın” projesi hazırlanmıştır. Hazırlanan projeyle çocukların karıştığı olaylar (suça sürüklenme vakası) tekrarlanmaması, çocukların karıştığı meydana gelebilecek olayların önüne geçilerek suç ve suçlulukla mücadele başarı sağlanması hedeflenmektedir.

05 Ağustos 2018 tarihinde başlayan ve Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) tarafından da destek sağlanan proje kapsamında tespit edilen (50) çocuğu daha yakından tanımak için ev ziyaretleri yapılacak, toplumda ön plana çıkmış kariyer sahibi kişilerin rol model olarak çocuklarla tanıştırılması sağlanacak, sosyal ve kültürel yönden çocukların gelişimlerini desteklemek amacıyla sinema, piknik vb. etkinlikler düzenlenecektir.”denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?