" /> Armyansk’de Ölüm Kokusu Tüm Bölgeyi Sardı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Armyansk’de Ölüm Kokusu Tüm Bölgeyi Sardı

Armyansk’de Ölüm Kokusu Tüm Bölgeyi Sardı

(CUHA)- Kırım ile Ukrayna sınırında bulunan Armyansk’de titanyum dioksit üreten “Krımskiy Titan” fabrikasında bir kaza meydana geldi.

Zehirli gazın bütün bölgeyi sardığı Armyansk’de fabrika iki haftalığına karantina altına alındı. Okulların kapatıldı ve birçok insanın alerjik reaksiyonlar nedeniyle hastanelere başvurdu kazada, gazın temas ettiği yerlerde, gözle görülür kuraklıklar meydana geldi.

Ukraynalı milyarder Firtash Dimitry Basilevich’e ait olan fabrikanın bulunduğu bölgede yaşayan tüm insanlar diğer şehirlere nakledildi.

Zehirli gazdan etkilenen insanlar özellikle boğaz ağrıları, öksürük, göz ağrısı, yüksek ateş, cilt rahatsızlıkları gibi sağlık rahatsızlıklarını yaşadığını söyledi. Doğanında büyük zarar gördüğü olayda, bahçelerdeki meyve ağaçları ve sebzelerini iki günde sararıp solarken, çelik çatı, çitlerin ve dışarıda bulunan metal eşyalarının pasla kaplanması olayın tehlikeli boyutunu gözler önüne serdi.

Ağustos ayının sonunda Armanpazarı bölgesinde yaşayan insanlar havadaki keskin koku nedeniyle rahat nefes alamadıkları şikayetinde bulunmaya başlaması ile korkunç olay gün yüzüne çıktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?