• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ASKİ, Adana’nın Altyapısını Güçlendirdi

ASKİ, Adana’nın Altyapısını Güçlendirdi

Adana (CUHA) – ASKİ, göreve geldiği 2014 yılından itibaren 3 bin kilometrenin üzerinde su ve 750 kilometreye yakın kanalizasyon altyapısı, modern teknolojilerle gerçekleştirdiği yağmur suyu ishale hatları ile altyapı sorunlarını bitirdi.

Su ve kanalizasyon yatırımlarının yanı sıra sel çilesine de son vermek için büyük yatırımlar yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Adana’nın altyapısını güçlendirecek önemli projelere imza attı. En ufak bir yağmurda bile şehrin birçok noktasında oluşan ve artık Adana’nın kronikleşen sorunu olan su taşkınlarını birçok yerde ortadan kaldırmak ve bazı kritik bölgelerde de minimuma indirmek için bu güne dek çok önemli yatırımlar yapıldı.

ASKİ personellerinin canla başla çalışarak hayata geçirdiği bu çalışmalar son dönemlerde meyvesini verdi ve her yağmur sonrası oluşan kötü görüntüler tarihe karıştı. Son haftalarda şiddetli ve sağanak yağışlar sonucunda, birtakım altyapısal problemleri bulunan yerler haricinde herhangi bir sorun yaşanmadı.

Adana’nın yaşanabilirliğini ve vatandaşların hayat kalitesini arttırabilmek için başarılı çalışmaları hayata geçiren Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, gerek şehir merkezinde gerek de ilçelerde yağmur suyu hatlarının bakım çalışmasını titizlikle sürdürüyor. Aynı zamanda Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ile sürekli irtibat halinde olan ASKİ, hava durumuna göre yağış gelmeden birkaç saat önce ekipleri hazır bulunduruyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?