• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Aski Sınavı Geçti

Aski Sınavı Geçti

ADANA (CUHA) – Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılan değerlendirmede, son dönemde sık sık yaşanan sağanak ve şiddetli yağışların Adana’yı olumsuz yönde etkilemediği bildirildi. ASKİ, Adana’nın Altyapısını Güçlendirdi
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), 2014 yerel seçimlerinden bu yana Adana’nın altyapısını güçlendirecek çok önemli projelere imza atıyor. En ufak bir yağmurda bile şehrin birçok noktasında oluşan ve artık Adana’nın kronikleşen sorunu olan su taşkınlarını birçok yerde ortadan kaldırmak ve bazı kritik bölgelerde de minimuma indirmek  için bu güne dek çok önemli yatırımlar yapıldı.
ASKİ, ŞİDDETLİ SAĞANAK YAĞIŞLA BAŞA ÇIKTI
ASKİ personellerinin canla başla çalışarak hayata geçirdiği bu çalışmalar son dönemlerde meyvesini verdi ve her yağmur sonrası oluşan kötü görüntüler tarihe karıştı. Son haftalarda şiddetli ve sağanak yağışlar sonucunda, birtakım altyapısal problemleri bulunan yerler haricinde herhangi bir sorun yaşanmadı.
Adana’da ortalama 75 mm yağış meydana geldiği 15 Ocak Salı gününde 7/24 esasına göre çalışan ASKİ personelleri su birikintisi oluşan yerlere (Valilik kavşağı, Karnıyarık Geçit,  Merkez Otogar) anında müdahale ederek aksaklıkları ortadan kaldırdı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından ”şiddetli yağış” olarak nitelendirilen dünkü sağanak yağış için aynı zamanda sel ve su baskınlarının oluşma ihtimaline karşılık uyarı da yapılmıştı.
YAĞMUR SUYU HATLARININ BAKIM ÇALIŞMASI TİTİZLİKLE YAPILIYOR
Adana’nın yaşanabilirliğini ve vatandaşların hayat kalitesini arttırabilmek için başarılı çalışmaları hayata geçiren Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, gerek şehir merkezinde gerek de ilçelerde yağmur suyu hatlarının bakım çalışmasını titizlikle sürdürüyor. Aynı zamanda Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ile sürekli irtibat halinde olan ASKİ, hava durumuna göre yağış gelmeden birkaç saat önce ekipleri hazır bulunduruyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?