• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ASKİ’den Dev Yatırım: Yedigöze Barajı İçme Suyu Projesi

ASKİ’den Dev Yatırım: Yedigöze Barajı İçme Suyu Projesi

Adana (CUHA) – Kırsal bölgelerin içme suyu problemlerine kesin ve köklü çözüm üretecek stratejik bir yatırım olan Yedigöze Barajı İçme Suyu Projesi hayata geçiriliyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ)’nin en önemli yatırımlarından biri olan Yedigöze Barajı İçme Suyu Projesi,  Kozan, İmamoğlu, Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin uzun vadeli olarak içme suyu ihtiyacının karşılanmasına çözüm getirecek. Bu kapsamda ilçe merkezlerine ilave olarak köylerin de Yedigöze Barajı’ndan faydalanması sağlanacak.

Proje dahilinde toplam 137 mahallenin içme suyu problemine son vermek için büyük ölçekli arıtma tesisi ile ihtiyaç görülen konumlara su depoları yapılması planlanmaktadır. Aynı zamanda ilçe bazında değerlendirilecek olursa; Ceyhan’a 324 kilometre, Kozan’a 113 km, İmamoğlu’na 104 km ve Yumurtalık’a 59 kilometre olmak üzere toplamda 600 km uzunluğunda içme suyu hattı döşenecektir.

SÖZLÜ: ”50 YIL SONRAKİ NESİLLERİN DE ALKIŞLAYACAĞI PROJELER ÜRETİYORUZ”

Yapılan hizmet ve yatırımlarla Adana’nın geleceğine yön verdiklerini ifade eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Yedigöze Barajı İçme Suyu Projesinin Adana için büyük önem arz ettiğini dile getirdi. Sözlü, ”Bizler, 50 yıl sonraki nesillerin de alkışlayacağı projeler üretmenin gayretindeyiz. Yedigöze Barajı’ndan Kozan, İmamoğlu, Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerimize içme suyu sağlanacak. Yedigöze Barajı’nda arıtma tesisleri kurup şebekeleri tesis ederek vatandaşlarımıza daha temiz ve sağlıklı suyu ulaştıracağız.” dedi.

TÜNEL İLETİM HATTININ YAPIMINA BAŞLANDI

1 milyon nüfusun su ihtiyacını karşılayacak yeterliliğe sahip olacak olan projenin 1. etabı kapsamında ihalesi ve yer teslimi yapılmış olan tünel iletim hattının yapım çalışmaları sürdürülüyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?