• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Aytaç Arman Son Yolculuğuna Uğurlandı

Aytaç Arman Son Yolculuğuna Uğurlandı

Adana (CUHA) – İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 69 yaşındaki usta oyuncu Aytaç Arman memleketi Adana’da son yolculuğuna uğurlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törende Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, şöyle konuştu:

“Aytaç Arman ağabeyimdi. Sağlık şartlarından dolayı 2 film festivalimize katılamadı ama gönlü yüreği hep Adana’daydı. Adana halkı onun adını muhakkak ki yaşatacaktır. Bereketli toprakların güzel insanları Aytaç Arman’ın adını Adana’mızda ölümsüzleştirmek noktasında tereddüt içerisinde olmayacaktır. Bizde bunun gereğini yerine getireceğiz.”

Ardından Arman’ın oğlu Erdem İnce “Böyle büyük bir kalabalığın ona değer veriyor olması çok başka bir şey memleketinde. Benim babam, tüm hayatında bir yer tutmuş veya onu seven herkesin onun öğretilerine ve onun hayat tarzına ve onun sevgisine layık bir şekilde onu anladığı sürece benim babam hala yaşıyor” dedi.

Törenin ardından Arman’ın cenazesi Kabasakal Mezarlığı’na götürüldü. Öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhur İttifakı Seyhan Adayı Fikret Yeni, Çukurova Adayı Yusuf Baş ve Karataş Adayı Necip Topuz, Aytaç Arman’ın yakınları, eşi Radife Baltaoğlu, oğlu Erdem İnce ve sanatçı dostları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?