" /> Aytaç Durak’tan Akşener’e Mektup ‘’Görevden Kaçamazsın’’ – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Aytaç Durak’tan Akşener’e Mektup ‘’Görevden Kaçamazsın’’

Aytaç Durak’tan Akşener’e Mektup ‘’Görevden Kaçamazsın’’

(MNT) – Adana’da 5 kez seçim kazanarak Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak son döneminde İcişleri Bakanlığınca açılan soruşturma üzerine görevinden alınan Aytaç Durak, Partisini Olağanüstü Kongre’ye götürme kararı alan ve bu kongrede aday olmayacağını açıklayan İyi Partinin Genel Başkanı Meral Akşener’e bir mektup yazdı.

Aytaç Durak Yazdığı Mektupta;

Sevgili kardeşim, Bu plak daha önce de çalmıştı. Turgut Özal, 1984´te aynı misyonu üstlendi. İlk girdiği yerel seçimde merkez sağ oylarla neredeyse bütün il belediyelerini kazandı. 1989´da ise biri hariç hepsini kaybetti.

Ankara´da kaybeden belediyebaşkanlarını toplamıştı. Söz alanların hepsi seçim kaybının suçlusu olarak Özal ve teşkilatları görüyordu. Dayanamadımsöz aldım. Konuşanları çok ağır bir ifade ile eleştirerek,

“Özal olmasaydı ben de dahil hiç birimiz Başkan olamazdık. Özal rüzgarı önce lodos gibi, meltem gibi esti hep beraber geldik. Şimdi ise poyraz gibi tersine esti, hep beraber gittik. İnsan biraz saygılı olur, ahde vefalı olur” demiştim.

Aynı Özal, 5 yıl sonra 1989´da Cumhurbaşkanı oldu.

Tarih tekerrür edermiş. Ne bilirim, siz de olabilirsiniz.

Seçimleri kimse kaybetmedi; Devlet gücüyle Erdoğan kazandı.

Yeni kurduğunuz Partiniz başarılı olmuştur. Sizi kutluyorum.

Siz %25´le başladınız. Sayın Erdoğan, merkez sağdan gelecek rüzgarınızla yıkılacağını biliyordu.Bu nedenle karşısınaCHP´yi aldı.

Medya gücü ile CHP adayını güçlendirip, sizin ve HDP dahil muhalif oyların oraya kaymasını sağladı.

Şimdi çok daha güçlüsünüz.

Bedrettin Dalan ve Tayyip Erdoğan´ın İstanbul Belediye Başkanlık dönemleri dahil hep Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı oldum. Ancak,Bahçeli destekli FETÖ kumpası ile görevden alındım.

Türkiye´de siyaseti benden iyi bir tek Erdoğan okur. Ben de hiç yanılmadım.

Gün oldu iki sandık yan yana iken (1999´da) partim ANAP´ın milletvekilliği sandığındaki oyunu yandaki belediye başkanlığı sandığında 2,5 katı artırarak kazandım.

Gün oldu bir önceki seçimdeki (2004´te) MHP oylarını bir sonraki seçimde (2009´da) 5 katı yükselterek MHP´ye Türkiye´de ilk kez büyükşehir belediyesi kazandırdım. Bu oylar çoğunlukla partizan olmayan hemşerilerimin oylarıydı.

Siyaset uzun vadelidir. Siyasette güçlendikçe engeller artacaktır.Engeller üstüne üstüne giderek aşılır.

Milletin umudu oldunuz. Bu umut ışığını söndürmeye hakkınız yok.

Saygılarımla. 26.07.2018
Aytaç Durak

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?