• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Yıldırım ile Makamında Görüştü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Yıldırım ile Makamında Görüştü

Azerbaycan (CUHA)- Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.

Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla Yıldırım’ı kutlayıp,  başbakan olduğu dönemde ve diğer görevlerinde Türkiye-Azerbaycan kardeşlik ilişkilerinin güçlenmesinde, Bakü-Tiflis-Kars projeleriyle ilgili de Yıldırım’ın çok büyük katkılar sağladığını söyledi.

Türkiye -Azerbaycan arasındaki yardımlaşma, dostluk ile kardeşlik bağlarını her alanda geliştiğini aktaran Aliyev, iki ülkenin gerçekleştirdiği Bakü-Tiflis-Ceyhan, TANAP, Bakü-Tiflis-Kars gibi projelerin önemine vurgu yaptı.

Azerbaycan-Türkiye ilişkileriyle birlikte her zaman birbirlerini desteklediklerini,  iki ülkenin bugün de birlikte hareket ettiklerini hatırlayan Aliyev, ilişkilerin Yıldırım’ın başkanlığı döneminde daha da güçlü bir şekilde büyüyeceğini söyledi.

Yıldırım da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını söylediği Aliyev’e kabul ve temennileri dolayısıyla teşekkür etti.

Azerbaycan ile Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkilerinin her alanda başarılı bir ilişkiler olduğunu hatırlatan TBMM Başkanı Yıldırım, ilişkileri daha güçlü bir şekilde var olması yönünde  ilerleyeceğini vurguladı.

Bakü’de bulunan şehitlik mezarlıklarını ziyaret eden Yıldırım, Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in Fahri Hiyaban’daki mezarına ziyaret ederek, Aliyev’in kabrine çelenk eşi Zarife Aliyeva’nın kabrine çiçek bıraktı.

Şehitlerin mezarlarına karanfiller koyan Yıldırım, Ebedi Ateş Anıtı’na da çelenk bırakıp, şehitler ruhuna dualar etti.

Bakü Türk Şehitliği’ni de ziyaret eden TBMM Başkanı Yıldırım, anıta çelenk katması, saygı duruşunda bulunması ve anıt defterine duygularını yazmasının ardından ziyaret temaslarını sürdürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Azerbaycan Haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?