" /> Bahçeli: İstanbul’da Aday Göstermeyeceğiz – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bahçeli: İstanbul’da Aday Göstermeyeceğiz

Bahçeli: İstanbul’da Aday Göstermeyeceğiz

(CUHA)- Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı (MHP) Devlet Bahçeli, MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayı göstermeyeceklerini açıkladı.

Basın mensupları ile yemekte bir araya gelen MHP Lideri Bahçeli, ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, yaklaşan yerel seçimler ile ilgili yaptığı açıklamada, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı çıkarmayacağını dile getirerek, “İstanbul’da çıkarttığımız adayın kaç oy alacağı geçmişte bellidir. Partimizin kazanamayacağı bir yerde aday çıkartıp ‘Bizim de adayımız var’ demenin bir manası var mı? Fakat İstanbul’un ilçelerinde bizim de aday çıkartacağımız yerler var” dedi.

MHP lideri Bahçeli, Ankara ve İzmir illerinden büyükşehir belediye başkanı adayı gösterip, göstermeyecekleri konusunda ise, yaptıkları araştırmaların devam ettiğini söyledi.

AK Parti’nin aynı MHP ile aynı yerden aday gösterirse ittifakın ruhunun zedelenmeyeceğini belirterek, “Onlar çıkarıyorsa biz de çıkartırız. ‘Haydi gelin burada bir aday etrafında birleşelim’ olabilir. Bunlar hep konuşulur. ‘İlle de benim dediğim olacak’ diyenleri de sırtımızda küfe yok ya taşıyacak durumda değiliz. Türkiye’yi düşünerek gerçekçi siyaset yapmaya çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?