MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi
Bahçeli’nin Talimatıyla “Osmaniye Vakfı” Kuruldu
Sosyal Medyada Paylaş
9 Eylül 2018
admin

Bahçeli’nin Talimatıyla “Osmaniye Vakfı” Kuruldu

Osmaniye (CUHA)- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’li Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP eski Osmaniye milletvekili Ruhi Ersoy, Özel Kalem Müdür Yardımcısı Akın Yavuz ve eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sancay Varlı ile Osmaniye Vakfı’nı kurdu.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Osmaniye Vakfı’nın Kurucular Kurulu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’li Osmaniye Belediye Başkanı Kara, MHP eski Osmaniye milletvekili Ersoy, Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yavuz ve eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sancay Varlı isimlerinden oluşmuştur.

Yönetim Kurulu’nda Ruhi Ersoy, Akın Yavuz, Sancay Varlı’nın bulunduğu vakfın amacı ise Osmaniye İli ve İlçeleriyle, Osmaniyelilerin ekonomik, kültürel, sağlık, sosyal, eğitim, öğretim, turizm ve tanıtma, kalkınma, spor ve diğer sorun ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli araştırma ve çalışmalar yapmak ve senette belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmek.

İlanda, Osmaniye Vakfı’nın kapatılması durumunda kalan mal varlığının, kurulmuş tesislerin ad ve konumlarının aynen korunması ve devam ettirilmesi koşuluyla Devlet Bahçeli Vakfı’na devredileceği ifade edildi.

 

Etiketler

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU