" /> Bakan Akar’dan Mavi Vatan-2019 Tatbikatı İçin Kutlama Mesajı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakan Akar’dan Mavi Vatan-2019 Tatbikatı İçin Kutlama Mesajı

Bakan Akar’dan Mavi Vatan-2019 Tatbikatı İçin Kutlama Mesajı

Ankara (CUHA) – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mavi Vatan-2019 Tatbikatı’nın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı tatbikata katılan kuvvet komutanlarını ve güvenlik mensuplarını kutladı.

Akar, yayımladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı:

“Deniz Kuvvetlerimizin kahraman ve fedakâr mensupları, değerli silah arkadaşlarım,

Büyük çaplı, geniş kapsamlı bir deniz tatbikatı olan Mavi Vatan-2019’da icra ettiğiniz başarılı faaliyetleri büyük bir gurur ve heyecanla Genelkurmay Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Hava Kuvvetleri Komutanı ile birlikte takip ettim. Tatbikat sırasında; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerimiz ile Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının mavi vatanımızda Türkiye Cumhuriyeti’nin deniz hak ve menfaatlerinin korunması maksadıyla verilecek her türlü görevi icra etmeye hazır ve kararlı olduğunu bir kez daha yeniden müşahede ettim. Tatbikatın planlanmasında, icrasında emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum.

Büyük emeklerle hazırlanan ve icra edilen bu tatbikatın son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı başta Deniz Kuvvetleri Komutanı olmak üzere Deniz Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını, ayrıca bu tatbikata katılan Kara, Hava ve Sahil Güvenlik mensuplarını şahsım, Genelkurmay Başkanımız, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlarımız adına can-ı gönülden bir kez daha kutluyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?