" /> Bakan Ersoy: “Çukurova Bölgesel Havalimanı’na İlk Uçak Bu Ay İnecek” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakan Ersoy: “Çukurova Bölgesel Havalimanı’na İlk Uçak Bu Ay İnecek”

Bakan Ersoy: “Çukurova Bölgesel Havalimanı’na İlk Uçak Bu Ay İnecek”

Mersin (CUHA) – Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, inşaatı devam Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın yapımının hızlandığını belirterek, “Bu ay ilk uçağı piste indireceğiz. Böylece turizm için önemli olan ana kapılardan biri de Mersin’e açılmış olacak” dedi.

Bakan Ersoy, Adana ziyaretini tamamladıktan sonra Mersin’e giderek, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve Mersin Valisi Ali İhsan Su ile birlikte Kazanlı Turizm Bölgesi’ni gezdi. Yetkililerden bilgi alan Ersoy daha sonra Mersin Valiliği’ni ziyaret etti.

Ersoy, 2023 yılında 70 milyon turist hedefine ulaşılabilmesi için turizmin Türkiye geneline yayılması gerektiğini hatırlatarak, her bölgeye düzenledikleri gezilerde, turizm potansiyellerini ortaya çıkarabilmek adına il bazında atılacak adımlara ilişkin kapsamlı çalışmalar yaptıklarını anlattı. Ersoy, “6 Nisan’da Adana’ya tekrar gelip, yeniden Mersin’e geçeceğim. Turizmi geliştirmeye dönük yol haritası için geniş bir toplantı yapacağız. Mersin ile ilgili çok detaylı bir proje hazırlanacak. Bu hazırlanan projeleri değerlendirip, 2023’e kadar orta vadeli, 2023 sonrası uzun vadeli eylem planını tekrar oluşturacak ve bunun üzerine çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ersoy, Kazanlı Turizm Bölgesi’nde yaptığı incelemeler üzerine şöyle konuştu:

“Bölgeyle ilgili birkaç düzenleme yapacağız. Alt yapısı tamamlanmış. En önemlisi alt yapıydı, buna ilişkin bir sıkıntı kalmadı. Havalimanı inşaatı hızlandı. Bölgenin yatırım için ihtiyacı olan ana kısımlardan biri de bu havalimanıydı. İnşallah bu ay ilk uçağı piste indireceğiz, turizm için önemli olan ana kapılardan biri de hızlı bir şekilde Mersin’e açılmış olacak.”

Kızkalesi’nin aydınlatmasının da sezona yetiştirilmesinin planlandığını da dile getiren Ersoy, Anamurium ören yeri çevre düzenlemesi, Anamur Mamure Kalesi ve cami restorasyonlarının devam ettiğine de dikkat çekti.

Ersoy, daha sonra beraberindekilerle birlikte Özel Mustafa Erim Kent Tarihi Müzesini gezdi ardından esnaf ziyaretinde bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?