" /> Bakan Ersoy: “Malatya’da Turizm Potansiyeli Oluşması İçin Alt Yapı Hazırlayacağız” – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakan Ersoy: “Malatya’da Turizm Potansiyeli Oluşması İçin Alt Yapı Hazırlayacağız”

Bakan Ersoy: “Malatya’da Turizm Potansiyeli Oluşması İçin Alt Yapı Hazırlayacağız”

Malatya (CUHA) – Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya’nın turizmde tanıtım desteğine ihtiyacı olduğunu belirterek, “Belli bir program çerçevesinde tanıtım desteği vereceğiz. Burada turizmle ilgili potansiyel oluşması için gereken altyapıyı hazırlayacağız” dedi.

Ersoy, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Malatya’ya gitti. Malatya’da başta kültür sanat olmak üzere gerçekleştirilebilecek faaliyetleri değerlendirdiklerini belirten Bakan Ersoy, kendisine turizmle ilgili 4-5 proje sunulduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Projeleri nasıl hayata geçireceğimizi tartışıyoruz. Büyük bir kısmını zaten program dâhilinde yapacağız. Şehirlerin tanıtımı için gruplar yapıyoruz. Malatya da muhtemelen Güneydoğu grubuna dâhil edilecek. Bu anlamda biraz tanıtım desteğine ihtiyacı var Malatya’mızın. Bu da zaten bizim en iyi yaptığımız iş. Belli bir program çerçevesinde tanıtım desteği de vereceğiz. İnşallah burada turizmle ilgili potansiyel oluşması için gereken altyapıyı hazırlayacağız. Gerisini de Malatya kendi başaracak.”

Yeni dönemde turizm hedeflerini büyüttüklerine dikkat çeken Ersoy, “70 milyon turist gibi yeni bir hedef belirledik. Bu hedefe ulaşmak için de geleneksel turizm alanları dışında tüm Türkiye’yi kapsayan, turizmi 81 ile yayan çalışmalar yapmamız gerekiyor. Potansiyeli olan her yerin turizmden pay alması gerekiyor ki biz bu rakamları yakalayalım ve geçelim” diye konuştu.

“MÜZE TANITIMINA BAŞLAYACAĞIZ”

Bakan Ersoy, müzelerle ilgili de çalışmaları olduğunu hatırlatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“En önemli sıkıntı ziyaretçi sayısı. Yani Türkiye’yi ziyaret eden turistlerin ziyaret programı Avrupa’nın yarısı kadar. Bizim bunları eşitlememiz gerekiyor. O yüzden Mayıs ayı içerisinde çok ciddi bir şekilde müze tanıtımına başlayacağız. Her bölgenin kendi ön planda olan müzesini, orayı ziyaret eden ziyaretçilere ulaşacak şekilde tanıtarak müze ziyaret oranlarını artıracağız. Bu hem mevcut turistin memnuniyetini artıracak hem de olası potansiyel turist artışını sağlayacak. Sosyal medya iletişimi ve dijital medya sayesinde tanıtım kişiden kişiye çok hızlı bir şekilde iletiliyor.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?