• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakan Ersoy: “Türkiye’nin Her Noktasında Turizm Yapacağız”

Bakan Ersoy: “Türkiye’nin Her Noktasında Turizm Yapacağız”

Sinop (CUHA) – Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 50 milyon turist hedefini 70 milyona çıkardıklarını belirterek, “Bu, turizmi bilindik yerlerin dışına taşıyarak Türkiye’nin her noktasında turizm yapmakla mümkün olacak” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sinop’a giden Ersoy’un kentteki ilk durağı Sinop Valiliği oldu. Vali Köksal Şakalar ve il yöneticileri ile bir araya gelen Bakan Ersoy, Sinop’ta hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi aldı.

Ersoy daha sonra AK Parti Sinop İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Teşkilata hitaben yaptığı konuşmasında, ilk kez geldiği Sinop’un Karadeniz’in en şanslı illerinden biri olduğunu söyleyen Bakan Ersoy, “Sinop, yaşam tarzı, huzuru ve doğasıyla Karadeniz’in Bodrum’u olarak anılıyor. Kültürel ve tarihi alt yapınız da var. Turizm açısından inanılmaz bir potansiyele sahipsiniz” dedi.

Bakan Ersoy, araştırmaların Türkiye’nin en mutlu insanlarının yaşadığı şehir olarak Sinop’u işaret ettiğini belirterek, “Turizm her şeyden önce insan ve insan ilişkileri demektir. Bunun da en büyük paydaşları mutlu insanlar. Bu yüzden sizin turizmde çok daha iyi anılıyor olmanız lazım” ifadelerini kullandı.

Ersoy, 2023 yılı turizm hedeflerinin revize edildiğini de hatırlattı ve şunları kaydetti:

“50 milyon turist hedefini 70 milyona çıkardık. Bu, turizmi bilindik yerlerin dışına taşıyarak Türkiye’nin her noktasında turizm yapmakla mümkün olacak. Biz birçok yerde potansiyel yaratmak için uğraşıyoruz ancak Sinop’ta zaten çok ciddi bir potansiyel var. Sadece tanıtımını doğru bir plan ve program çerçevesinde geliştirmemiz gerekiyor.”

Bakan Ersoy, Sakarya Caddesi üzerinde esnaf ziyaretlerinde bulunduktan sonra Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi’ni gezerek burada incelemelerde bulundu. Bakan Ersoy, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Sinop’un yapısı gereği Ege Bölgesi’ni yansıttığını ifade etti.

Bakan Ersoy, Sinop’un önemli bir turizm bölgesi olduğunu bir kez daha vurgulayarak, “Yeni turizm hedeflerimiz doğrultusunda Sinop’a büyük işler düşecek. Buraya gelen turist sayısının artması için gerekli planlarımızı yapıyoruz. Dönüşte hemen programlamaya geçeceğiz ve hızlı bir şekilde Sinop’un turizm gelirinin artmasına yönelik gerekli adımları atacağız” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?