• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakan Gül, Kan ve Kök Hücre Bağışçısı Oldu

Bakan Gül, Kan ve Kök Hücre Bağışçısı Oldu

Ankara (CUHA) – Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kan ve Kök Hücre Bağışçısı kampanyasına destek verdi.

Adalet Bakanlığı bahçesinde Türk Kızılayı tarafından oluşturulan tam teşekküllü platformda başta Bakan Gül olmak üzere, bakanlıkta görevli genel müdürler, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, hakimler ve personel kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Gül, bağış öncesi açıklamalarda bulunarak, üniversite yıllarından itibaren düzenli kan bağışında bulunmaya çalıştığını anlattı. Gül, Türk Kızılayı’nın disiplinli çalışması ve vatandaşların büyük destek vermesi ile yıllar önce hastanelerde yaşanan kan bağışı sıkıntısının da en aza indiğini vurguladı.

Kanın sadece insan vücudu tarafından üretildiğine ve yerine konulacak başka bir sıvının olmadığına dikkat çeken ve tüm bağışçılara teşekkür eden Gül, Türkiye’deki tüm adliyelerde de kampanyaya destek verildiğini kaydetti. Gül, “Kan bağışı kampanyasında Türk Kızılayı’mıza ve tüm insanlığa katkıda bulunmak üzere arkadaşlarımızla bağışta bulunacağız. Hem Adalet Bakanlığı’ndaki tüm arkadaşlarımız hem Türkiye’deki tüm adliyelerimizde yargı mensuplarımız ve personelimizle kan bağışında bulunacağız. İnsanın en hayırlısı insanlık için faydalı olandır. Kan ikamesi mümkün olmayan önemli bir sıvıdır. Hem kamuoyunda farkındalık oluşturmak hem de Kızılay’ın bağış çağrısına destek olmak adına tüm yargı mensuplarımız veAdalet Bakanlığı çalışanlarımızla bağışta bulunuyoruz ve herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?