• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakan Koca: “Tarsus Devlet Hastanesi Mersin’de Önemli Bir Boşluğu Dolduracak”

Bakan Koca: “Tarsus Devlet Hastanesi Mersin’de Önemli Bir Boşluğu Dolduracak”

Mersin (CUHA) – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, inşası devam eden hastanenin tamamlandığında Mersin genelinde önemli bir boşluğu da dolduracağını belirterek, “2018 yılı Nisan ayında başlayan inşaat, şu an yüzde 35 oranında bir seviyeye gelmiş durumda ve çalışmalar hızla devam ediyor” dedi.

Koca, Mersin Şehir Hastanesi ve yapımı devam eden Tarsus Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

İnşası devam eden hastanenin tamamlandığında Mersin genelinde önemli bir boşluğu da dolduracağını belirten Koca, “2018 yılı Nisan ayında başlayan inşaat, şu an yüzde 35 oranında bir seviyeye gelmiş durumda ve çalışmalar hızla devam ediyor. Gelecek yıl Aralık ayında teslim edilmesi gereken inşaatın daha erken bitirilmesi için de yetkililere gerekli talimatı verdim” dedi.

Mersin’e son 16 yılda sağlık alanında 3 milyar liralık yatırım yapıldığını söyleyen Koca, şöyle konuştu:

“En önemli sağlık yatırımımız, ülkemizde ilk açılan şehir hastanelerinden biri olan, bin 300 yataklı ve 375 bin kapalı alanı olan Mersin Şehir Hastanesi. Şehir Hastanelerini özellikle bulundukları bölgede sağlıkta en son noktada hizmet veren birer sağlık üssü olmalarını arzu ediyoruz ve planlarımızı, çalışmalarımızı bu çerçevede şekillendiriyoruz. Mersin Şehir Hastanesi bu kimliği ile ciddi bir boşluğu dolduruyor, bundan sonraki süreçte özellikle eğitim araştırma ve üniversiteyle işbirliğiyle daha nitelikli hizmetlerin yapılabilir olduğu bir hastane kimliğine dönmüş olacak. Mersin Şehir Hastanesi’nin toplam doluluk oranı yüzde 82, yoğun bakım ünitesinin doluluk oranı da yüzde 96’larda. Günlük ortalama gelen hasta poliklinik sayısı ise 10 bin.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?