" /> Bakan Turhan: Hızlı Tren Halkalı’ya Kadar Hizmet Verecek – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakan Turhan: Hızlı Tren Halkalı’ya Kadar Hizmet Verecek

Bakan Turhan: Hızlı Tren Halkalı’ya Kadar Hizmet Verecek

Bolu (CUHA) – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Hızlı tren; ülkemize, insanlarımıza, bu coğrafyada hizmet veriyor. Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul, önümüzdeki haftadan sonra da Marmaray’daki boğaz geçişiyle Halkalı’ya kadar hizmet verecek” dedi.

Bolu’da Taşkesti beldesi Bülent Ecevit Parkı’nda vatandaşlara hitap eden Turhan, bugün karayolu ulaşımında önemli bir sıkıntının kalmadığını, tali yollar, trafiği az olan yollarda ve yüksek maliyetli yollarda da çalışmaların devam ettiğini söyledi. Turhan, il yolları ve ilçe yollarının da ilerleyen dönemde tamamlanarak daha yüksek standartlı hale geleceğini vurgulayarak, “Teker dönsün anlayışı yetmez. Teker asfaltta, beton asfaltta, tünelde, viyadükte dönecek, yüksek standartlı yolda dönecek. Çünkü yolların standardının yükselmesi insanlarımızın yoldaki yorgunluğunu azaltır, akaryakıt tüketimini azaltır, ulaşımdaki zamanını kısaltır. Bunlar önemlidir” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin hızlı treni milletiyle tanıştıran 6. ülke olduğunu aktaran Turhan, şöyle devam etti:

“Hızlı tren; ülkemize, insanlarımıza, bu coğrafyada hizmet veriyor. Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul, inşallah önümüzdeki haftadan sonra da Marmaray’daki boğaz geçişiyle Halkalı’ya kadar hizmet verecek. Havayolunu da halkın yolu haline getirdik. Artık ülkede uçağa binmek isteyip de binemeyen kimse yok.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?