" /> Bakanlığın Adı Değişti, Kadın Yine Yok – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakanlığın Adı Değişti, Kadın Yine Yok

Bakanlığın Adı Değişti, Kadın Yine Yok

(MNT) – CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; 4 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle kurulan Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Aile Bakanlığı’nın adının 15 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmasına tepki gösterdi.
Biçer Karaca, Bakanlığın adından Kadın’ın çıkarılması yetmezmiş gibi bir de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birleştirilmesinin kadınların toplumsal hayata eşit katılımını imkansızlaştırdığını vurguladı.
Bakanlığın adını daha bir ay geçmeden değiştirip Ailenin öne alınmasına dikkat çeken Biçer Karaca ‘Aileyi ötelemedik, öncelik verdik diye halka yalan söyleyecekler yine. Kadınlar yıllardır ‘Kadın Bakanlığı’ kurulmasını isterken, kadını tamamen yok sayıyorlar. Kadını iyice aile içine hapsediyorlar. Biz kadının adının yokluğuna, üstüne üstlük Bakanlıkların birleştirilmesine itiraz ediyoruz. Tabelalardan silebilirsiniz, kadının adı yok diyebilirsiniz. Cevabımız Kadınlar vardır her yerde’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?