" /> Balıkesir’de Çevreyi Kirleten Şahıs Hakkında Yasal İşlem Başlatıldı – MNT Haber Ajansı – Gerçek Haberin Yeni Adresi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Balıkesir’de Çevreyi Kirleten Şahıs Hakkında Yasal İşlem Başlatıldı

Balıkesir’de Çevreyi Kirleten Şahıs Hakkında Yasal İşlem Başlatıldı

Balıkesir (CUHA) – Balıkesir’de çevreyi kirleten bir şahıs jandarma tarafından tespit edilerek hakkında yasal işlem başlatıldı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından Balıkesir’in Altıeylül ilçesi civarında bulunan Orta Tepe mevkiindeki merada üç ayrı yere atık kimyasal madde (kuru toz boya) döküldüğü görüldü. Yapılan incelemeler sonucunda, atık kimyasal maddelerin taşınmış olduğu çuvalların üzerinde Kocaeli Gebze Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrikaya ait etiketlerin olduğu görüldü. Etiketler üzerinde yazılı olan barkot numaraları tespit edildi. Bulunan ürünlerin nereye satışının yapıldığı sorularak anılan şirket tarafından Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada satışının yapıldığı bildirildi.

Araştırma sonucunda; Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrikada depo sorumlusu olarak görev yapan C.K. isimli şüpheli tarafından kendisine ait traktör ile meraya getirilerek döküldüğü tespit edildi.

Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bilgi verilerek meraya dökülen atık kimyasal maddelerden numune alınması ve atık kimyasal maddelerin meradan kaldırılması sağlandı.

Adli makamların talimatıyla bu olayla ilgili olarak C.K. isimli şüpheli hakkında “Çevrenin Kasten Kirletilmesi” suçundan yasal işlem başlatıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?