• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Erdoğan, Anıtkabir’de Düzenlenen 3 0 Ağustos Zafer Bayramı Törenine Katıldı

Başkan Erdoğan, Anıtkabir’de Düzenlenen 3 0 Ağustos Zafer Bayramı Törenine Katıldı

Ankara (CUHA)- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen tören ile ilgili Anıtkabir’e gelen Başkan Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Erdoğan ve törene katılan devlet erkânı Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti. Başkan Erdoğan burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Başkan  Erdoğan, deftere şunları yazdı;

“Bugün millet olarak bağımsızlığımızın müjdesi olan büyük zaferin 96. yıl dönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz. Tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanının liderliğinde sürdürülen destansı bir mücadelenin meyvesi olan bu zafer şanlı tarihimizin altın halkalarından biridir.

Türk Milleti şehitlerimizin fedakârlıklarından, gazilerimizin cesaretinden, binlerce yıla sâri kadim değerlerinden aldığı ilhamla 96 yıl önce olduğu gibi bugün de istiklaline canı pahasına sahip çıkmaktadır.

Ülkemizin egemenliğine yönelik son zamanlarda artan tehdit, ihlal ve saldırılar bizi ideallerimizden ve hedeflerimizden asla alıkoyamayacaktır. Ruhun şad olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ankara haber

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?